Moskva 10. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrei Lukatsky)
 
Ognjen Vukojevič už nie je členom oficiálnej chorvátskej delegácie na prebiehajúcich MS vo futbale. Semifinalista šampionátu z nej vyradil bývalého reprezentanta po kontroverznom videu, na ktorom spolu s obrancom Domagojom Vidom vyjadrovali podporu Ukrajine. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zároveň udelila Vukojevičovi pokutu 15.000 švajčiarskych frankov (približne 12.870 eur).

Na snímke Ognjen Vukojevič

Po štvrťfinálovom triumfe v jedenástkovom rozstrele nad domácim Ruskom Vukojevič vo videopozdrave povedal: “Toto víťazstvo je pre fanúšikov Dynama Kyjev a Ukrajiny… Poďme Chorvátsko.” Vida ešte predtým kričal: “Sláva Ukrajine”. Obaja v minulosti obliekali dres Dynama Kyjev. Vukojevič bol v oficiálnej chorvátskej výprave vedený ako pozorovateľ.
Multimediálnym odkazom sa zaoberala disciplinárna komisia Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA), ktorá Vidovi udelila varovanie. “Toto nemá nič spoločné s politikou. Mám v Kyjeve a na Ukrajine stále veľa priateľov,” bránil sa Vida v rozhovore pre ruský športový portál sports.ru. Chorvátsky futbalový zväz aj Vida sa za video ospravedlnili organizátorom i ruskej verejnosti. Informovala o tom agentúra AP.
 
Príspevok Chorváti po kontroverznom videu vyradili Vukojeviča z delegácie zobrazený najskôr Hlavné správy.