Bratislava 18. júla 2019 (HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)

Vysokoškolský profesor a politický analytik Eduard Chmelár ohlásil založenie novej strany s názvom “Socialisti.” Jeho strana by vzhľadom na padajúce preferencie strany SMER-SD mohla teoreticky v parlamentných voľbách uspieť. Má to však jeden háčik. Chmelár by sa musel vzdať svojej ultraliberálnej agendy

Na snímke Eduard Chmelár

“Rozhodol som sa vstúpiť do politického zápasu a prispieť všetkými silami k vytvoreniu zásadnej alternatívy k súčasnému vývoju na Slovensku,” uviedol Chmelar. Na registráciu hnutia potrebuje vyzbierať aspoň 10.000 podpisov od občanov. Zbieranie podpisov už oznámil ministerstvu vnútra.

Eduard Chmelár sa už v roku 2015 pokúšal založiť hnutie Solidarita, ekológia, nenásilie (SEN), no nakoniec sa mu to nepodarilo. Ministerstvo vnútra (MV) SR totiž hnutie registrovať odmietlo, a to pre nájdené nedostatky pri overovaní hárkov.

Najnovšie Chmelár zakladá hnutie s názvom Socialisti. Chce ponúknuť radikálno-demokratickú alternatívu voči dnešnej podobe kapitalizmu.

Eduard Chmelár je známy politický analytik, ktorý najmä v oblasti zahraničnej politiky ponúka skutočne trefné a pravdivé komentáre a analýzy.

Horšie je to už však s jeho hodnotami. Chmelár má totiž ultraliberálne názory, čo sa týka agendy LGBTI a multikulturalizmu. Často vo svojich komentároch podporuje homosexuálne experimenty typu registrované partnerstvá a adopcie detí. Nemá problém ani s migráciou. Multikulturalizmus považuje za niečo prínosné pre spoločnosť.

Chmelár je teda typickým socialistom západného typu. A práve to je na Slovensku obrovský problém. Každý región v Európe má totiž svoje špecifiká.

Socialistov v západnej Európe volia hlavne mestskí liberálni voliči a teda neprekvapuje, že  okrem deklarovanej pomoci sociálne slabším, ktorú dosť odsúvajú do úzadia, presadzujú hlavne spomínanú LGBTI agendu a prijímanie imigrantov.

Na Slovensku je to presne naopak. Voliči z väčších miest preferujú liberálno-pravicové strany a ľudia v menších mestách a na vidieku volia konzervatívno-ľavicové strany (respektíve stranu SMER, ktorá aspoň deklaruje, že je ľavicová).

Robert Fico pochopil, že ak chce uspieť u týchto ľudí, nemôže slepo preberať agendy, aké presadzujú jeho “socialistickí kolegovia” v západnej Európe. Nie voliči sa majú prispôsobovať politickým prúdom, ale politické prúdy v jednotlivých regiónoch sa musia prispôsobovať voličom. A aj kvôli tomu Fico zožal vo svojej politickej kariére obrovský úspech. Samozrejme, každá strana, ktorá dlhodobo vládne, sa už opotrebuje a preferencie idú dole.

Je tu teda priestor na novú ľavicovú stranu, no ak to majú byť Chmelárovi socialisti, budú sa musieť vzdať LGBTI a multikulti agendy. Ak si Chmelár myslí, že on bude priťahovať liberálnych voličov z mestských kaviarní, tak sa veľmi mýli. Títo kaviarenskí “intelektuáli” už majú svoju vysnívanú stranu – Progresívne Slovensko, ktorá im všetky “LGBTI vymoženosti” a vítanie imigrantov ponúka.

Chmelár teda musí voličov hľadať hlavne v menších mestách a na vidieku. Zamerať by sa mal hlavne sa sociálne témy. Ak sa však svojej ultraliberálnej agendy nevzdá, Chmelárove percentá sa budú zrejme pohybovať  na úrovni nízkotučného mlieka a voliči SMERu budú prechádzať ku Kotlebovi, či ku potenciálnej strane Štefana Harabina.

Samuel Gdovin

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj