Vyzerá to tak, že minimálne do konca tohto roka sa ešte stretneme s odhaleniami o prípadoch sexuálneho obťažovania žien. Vlnu priznaní odštartoval hlavne prípad vplyvného producenta Harveyho Weinsteina. Známe ženy ho začali obviňovať z rôznych nechutností, no po ňom sa dostali na pranier aj iní slávni muži. No to, čo začalo Weinsteinom, sa teraz k nemu vrátilo ako bumerang. Najnovšie sa medzi ženy, ktoré okúsili jeho negatívnu stránku osobnosti, zaradila aj slávna herečka Salma Hayek.
 
Herečka si prešla peklom pri práci na filme Frida. Weinstein, s ktorého produkčnou firmou vtedy prišla do kontaktu, ju mal opakovane sexuálne obťažovať. Nechýbali požiadavky na spoločnú sprchu, masáž či orálny sex. Salma však vytrvalo odmietala. Lenže to Weinsteina privádzalo do zúrivosti. „Myslím si, že žiadne iné slovo nenávidel tak ako nie, “vyhlásila herečka. 
 
Chlipný producent Harvey Weinstein obťažoval aj Salmu Hayek. Herečku donútil k lesbickému sexu, nazvala ho monštrom
 
Podľa nej sa jeho taktika menila, najprv to skúšal sladkými rečičkami, no potom netajil svoju zúrivosť a hrozivé slová. „Zabijem ťa, nemysli si, že nemôžem,“ opísala jeho vyhrážky. Producenta nazvala monštrom. Je to aj kvôli tomu, že za „trest“ si ponechanie jej úlohy a scenára podmienil nahou scénou
 
S lesbickým sexom vo filme teda súhlasila, no pocity mala z toho príšerné. „Prvý raz za moju kariéru som sa nervovo zrútila. Telo sa mi nekontrolovateľne triaslo, nemohla som dýchať a začala som plakať. Nemohla som to zastaviť. Nebolo to preto, že som mala byť nahá s inou ženou. Ale preto, že som to musela urobiť pre Harveyho Weinsteina. Ale to som nemohla nikomu povedať,“ opísala v denníku New York Times.
 
Film bol nakoniec veľmi úspešný, no namiesto úprimnej radosti z toho ostal v Salme trpký pocit, o ktorom konečne prehovorila verejne.