Belehrad 18. decembra 2018 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)
 
Chladné počasie si v Srbsku vyžiadalo už troch mŕtvych. Tamojšia štátna televízia informovala, že v noci našli v snehu na severe krajiny telo 48-ročného muža. V severozápadnom meste Šid zas zomrel 61-ročný muž

Ilustračné foto

Na juhozápade krajiny našli v opustenej budove mŕtveho muža bez domova. Niekoľko dedín v centrálnej časti Srbska je bez elektriny. Úrady vyzvali ľudí, aby boli opatrní na uliciach a v parkoch, kde sa môžu pre ťažký sneh lámať konáre stromov.
V susednej Bosne a Hercegovine zase v dôsledku nepriaznivého počasia úrady na dva dni zavreli školy v mestách Jablanica a Konjic. V krajine tiež na niektorých cestách pre sneh nemôžu premávať kamióny a ďalšie ťažké vozidlá. Úrady okrem iného informovali, že previezli do bezpečia skupinku migrantov, ktorých v nedeľu zachránili po tom, čo sa stratili v horskej oblasti v bosniansko-chorvátskom pohraničí. Dvaja z nich utrpeli vážne omrzliny.
Rumunský minister školstva vyhlásil, že na západe a juhozápade krajiny v utorok zatvoria školy po tom, ako sneh obmedzil dopravu a dodávky elektriny. Niektoré školy na západe štátu nemali elektrinu už v pondelok a preto sa v nich nevyučovalo.
 
Príspevok Chladné srbské počasie si vyžiadalo už troch mŕtvych zobrazený najskôr Hlavné správy.