Zdena Studenková si pred časom zahrala zaujímavú rolu v seriáli Českej televízie První republika. A čochvíľa sa objaví v ďalšom seriáli z prudukcie našich susedov. Televízia Prima ju obsadila do role v 12-dielnej sérii Temný Kraj ako šéfku pražskej kriminálky. Jej postava je autoritatívna, chladná a nekompromisná. Bez zaváhania šéfuje partii kriminalistov, dvoch z nich stvárňujú obľúbení českí herci Lukáš Vaculík a Martin Trnavský. Ako sa herečke šéfovalo partii drsných chlapov?

„Mužom by som nikdy nemala problém robiť šéfku, to skôr ženám. Ale povedala by som, že je to o sile osobnosti. Asi sa dá robiť všetko, ak má človek prirodzenú autoritu. Potom je jedno, či šéfuje mužom alebo ženám,“ opísala herečka.

Zdena Studenková s Martinom Trnavským v kriminálke Temný Kraj.Zdena Studenková s Martinom Trnavským v kriminálke Temný Kraj.
Autor: TV Prima

Zatiaľ, čo s Trnavským sa Studenková už mala možnosť stretnúť v seriáli Ordinácia v ružovej záhrade, s Vaculíkom to bola pred kamerami jej premiéra. „Obaja sú senzační chlapci. Je veľmi dôležité, aby bola kompatibilita medzi ľuďmi, ktorí sa stretávajú na pľace. Predsa len, človek je v cudzom prostredí, musela som hovoriť česky, nie je to jednoduché,“ prezradila.

Lukáš Vaculík ako vyšetrovateľ Petr Kraj v kriminálke Temný Kraj.Lukáš Vaculík ako vyšetrovateľ Petr Kraj v kriminálke Temný Kraj.
Autor: TV Prima

29. januára odštartuje kriminálka Temný Kraj na novom kanáli Prima PLUS, ktorý spúšťa svoje vysielanie na Slovensku 23. januára. Okrem spomínaných hercov sa na obrazovke predvedú aj Kristýna Nováková, Jan Teplý, Karel Zima, Saša Rašilov či Tereza Kostková. Pod seriál sa podpísalo scenáristické duo Jitka a Kateřina Bártů.