Bratislava 4. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
 
Už sa mohlo zdať, že vládne strany SMER-SD a SNS sa pozviechali a po odmietnutí nebezpečného paktu OSN o migrácii si znova pritiahli priazeň voličov. Až schizofrenicky preto pôsobí ich neuveriteľne chybný krok, ktorý sa chystajú vykonať. Chcú totiž uľahčiť príchod zahraničných pracovníkov – ekonomických imigrantov na Slovensko. Ako zavádzajúci argument používajú, že na Slovensku už niet pracovnej sily

Ilustračné foto

“Willkommenspolitik” Angely Merkelovej sa zrejme stane realitou aj na Slovensku. Minister práce Ján Richter totiž vypracoval návrh zákona v zrýchlenom legislatívnom konaní, ktorým by sa výrazne uľahčil príchod tisícok, možno až desiatok tisícov ekonomických imigrantov z krajín mimo EÚ.
A zdá sa, že nikto z vlády s tým nemá problém. Premiér Peter Pellegrini tento Richterov zákon podporil a vyhlásil, že Slovensko potrebuje zahraničných pracovníkov, lebo vraj na Slovensku nemá kto pracovať.
Podobne sa zachoval aj predseda SMER-SD Robert Fico, ktorý reagoval na kritiku Milana Krajniaka z hnutia Sme rodina:
“Jeden pán z opozície, múdry ako Šalamún, lebo ku všetkému vystupuje, hovorí, že dobrým Slovákom sme zobrali robotu, a tým Srbom sme tú robotu dali. Keby sa trošku zaujímal o Slovensko, tak by vedel, že napríklad v čase, keď nás Peaugeut-Citroen požiadal o hľadanie kvalifikovaných pracovníkov, oslovili sme 44-tisíc slovenských nezamestnaných na priamo. Koľko sme tam našli záujmemcov? Asi sto…,” uviedol Fico.
“A čo potom majú robiť tieto firmy ak reálne potrebujú trebárs 500 alebo 600 ľudí? Naše podniky krvácajú a potrebujú zamestnancov,” vyhlásil expremiér s tým, že zo súčasných nezamestnaných sa pre automobilky nepodarilo nájsť dostatok adeptov.
Krajniak upozorňuje, že až 300-tisíc Slovákov pracuje v zahraničí a 200-tisíc je stále nezamestnaných. “Máme niekoľko sto tisíc ľudí, ktorí by chceli pracovať, ale kvôli exekúciám nemôžu. Tak kde je ten nedostatok pracovnej sily?”
“Nemáme dostatok hlúpej pracovnej sily, chvalabohu! Nemáme dostatok takej pracovnej sily, ktorá by chcela robiť kvalifikovanú prácu za 500 eur mesačne.”
Poslanec za Sme rodina upozorňuje, že nadnárodné firmy budú nielen neprijímať nových Slovákov, ale budú vraj Slovákov “vyhadzovať”. “Keďže Slovák pracuje za 1000 eur a oni môžu na jeho miesto najať Srba, ktorý bude pracovať za 500 eur.”
“Pýtam sa – naši zamestnanci prispievali na tie ich ekonomické stimuly, aby si oni dnes vo svojich fabrikách zamestnali cudzincov? To je čo za ekonomickú logiku? Každý z nás si musí vybrať. Buď budeme podporovať platy Slovákov alebo budeme podporovať zisky nadnárodných korporácií, ktorým sme poskytli miliónové dotácie, aby u nás mohli zarábať peniaze,” vyhlásil Milan Krajniak.
Na počudovanie však aj Slovenská národná strana (SNS), ktorá by mala hájiť záujmy Slovenska, momentálne plánuje hájiť záujmy korporácii, Srbov, Rumunov a Ukrajincov.
Za podporu príchodu ekonomických imigrantov na Slovensko sa postavili aj predstavitelia SNS. Konkrétne podpredseda Jaroslav Paška a tiež Anton Hrnko. Ako argument používajú stále to isté, že na Slovensku nemá kto pracovať. Skutočnosť je však taká, že na Slovensku je stále dostatok pracovenj sily, len im treba lepšie zaplatiť, pretože Slováci už odmietajú pracovať doslova za žobračenky.
Takže vládne strany SMER, SNS a samozrejme aj Most -Híd podľahli tlaku veľkých firiem a korporácií, ktoré žiadajú príchod lacnej pracovnej sily z krajín mimo EÚ. Pritom práve v čase, keď je nízka nezamestnanosť, je najlepší čas zatlačiť na firmy, aby zvyšovali platy pracujúcim Slovákom. SMER a SNS sa tvária ako sociálne a protiimigračné strany, no pritom týmto zákonom otvoria brány imigrantom a zároveň zastavia zvyšovanie platov Slovenským pracujúcim, keďže lacná pracovná sila zo Srbska, Rumunska a Ukrajiny bude pracovať aj za nízke mzdy.
Vládne strany SMER a SNS teda menia svoju imigračnú politiku a na Slovensko chcú vpustiť imigrantov. Ešte existuje nádej, že sa vládni poslanci v parlamente spamätajú a zastavia tento nezmyselný zákon. Ak tak neurobia ľudia im to vo voľbách zrejme spočítajú.
Samuel Gdovin
 
 
 
 
Príspevok Chcú vládne strany stratiť voličov? SMER a SNS odmietli Marrákeš, no vítajú príchod tisícok ekonomických imigrantov na Slovensko zobrazený najskôr Hlavné správy.