Bratislava 27. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)
 
Ženy, ktoré by rád predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko videl v budúcoročnom prezidentskom súboji, sa do kandidatúry nehrnú. Pripúšťa to samotný Danko. SNS podľa jeho slov oznámi prezidentského kandidáta na jeseň, teraz to nepovažuje za tému dňa.

Na snímke Andrej Danko

“Je to vážna téma a ja nie som zástanca pretekov, SNS má čas. Hovoril som o žene prezidentke, ale každá z nich je bledá, keď ju oslovím s touto témou, lebo dnes kandidovať nie je žiadna ‘sranda’,” uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii Danko.
Hovoril o tom, že kampaň býva špinavá a môže ničiť aj zdravie. SNS tému prezidentského kandidáta ešte neuzatvorila. “Verím, že v jesenných mesiacoch vás oboznámime s kandidátom,” doplnil Danko, ktorý podľa vlastných slov nerieši, či je pravda, že za OĽaNO bude kandidovať Igor Matovič, ani to, kto bude kandidátom Smeru-SD.
Prezidentské voľby na Slovensku budú na jar 2019. Termín vyhlasuje predseda Národnej rady SR. Právo voliť slovenského prezidenta má plnoletý občan SR. Voľba je dvojkolová. Znamená to, že ak v prvom kole volieb nezíska ani jeden z kandidátov nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov, do 14 dní sa uskutoční druhé kolo, na ktorom sa zúčastnia dvaja najúspešnejší kandidáti z prvého kola. Termín vyhlási predseda parlamentu.
 
Príspevok Chcú nájsť vhodnú ženskú kandidátku na prezidenta, no Danko pripúšťa, že to nie je ľahké: “Každá z nich je bledá” zobrazený najskôr Hlavné správy.