Bavorsko 25. mája 2019 (HSP/Foto:Screenshot-Twitter-BR24)

Vodiči si pri čakaní v kolóne fotili smrteľnú nehodu, až ich oslovil dopravný policajt, či by si mŕtveho človeka nechceli prehliadnuť zblízka. Tým ich chcel upozorniť, že ich konanie nie je morálne správne. Za svoje správanie boli aj pokutovaní. Informuje portál Lidovky

Situáciu na videu zachytil spravodajský server BR24. K smrteľnej nehode došlo v utorok okolo poludnia na nemeckej diaľnici A6.

V dôsledku havárie, pri ktorej zomrel jej vinník, sa tvorili dlhé kolóny. Preto sa niektorí vodiči rozhodli skrátiť si čakanie fotografovaním a natáčaním nehody. To sa však nepáčilo policajtom.

“Odkiaľ ste? Z Maďarska, z Poľska?”, pýta sa vodiča policajt. “Z Česka? Tak poďte, niečo vám ukážem. Chcete vidieť mŕtvych ľudí? Odfotiť si ich? Poďte!” Hovorí policajt mužovi a vedie ho k obeti nehody.

“Tu jeden leží. Nechcete ho vidieť? Nie? Tak prečo fotíte? Môžete ho ísť pozdraviť.” Hovorí policajt ukazujúc na mŕtvolu.

Nezodpovednému vodičovi nakoniec udelil pokutu vo výške 128,5 eur. “Mali by ste sa hanbiť. To, čo robíte, nie je správne!”, povedal policajt českému vodičovi. Podobne dopadli aj ostatní vodiči, ktorí si nehodu fotografovali.

“Je to pre nás možnosť, ako konfrontovať ľudí s ich správaním. Keby sme po nich chceli len zaplatiť pokutu a poslali ich ďalej, som si istý, že by to nemalo dostatočný výchovný efekt. Musia si uvedomiť, čo skutočne robia,” okomentoval situáciu dopravný policajt Stefan Pfeiffer.

V Nemecku sa podobné správanie trestá veľmi prísne. Ľuďom, ktorí svojím počínaním na ceste sťažujú záchranné prace či zvyšujú riziko dopravných nehôd, hrozí od roku 2017 až rok väzenia.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj