Moskva 24. novembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pexels)
 
Za oknami začína zima. A s ochladením prichádza aj prechladnutie a iné bacily. V každom kolektíve sa nájde nezodpovedný človek, ktorý chorý príde do práce. A prúser je na svete

Ilustračné foto

Nemusíte hneď bežať do lekárne a nakupovať drahé prášky! Pozrite sa na zoznam 11 prírodných liečiv, ktoré sú mnohokrát lacnejšie ako chemické analógy. A hlavne je to príroda!
Výživová expertka Natalia Warlondová o 12 prírodných “babských” receptoch prehovorila na vegetariánskej výstave Veg Life Expo.
 
Kurkuma alebo indický šafrán
“Pri začiatku ochorenia si polievam jednu alebo dve čajové lyžičky kurkumy vodou s teplotou 60-90 stupňov a vypijem to,” hovorí Natalie.
Kurkuma je veľmi ostrá, čo sa nepáči všetkým. Preto je lepšie do nápoja pridať ešte citrón a med. Kurkumu nesmiete piť pri autoimunitných ochoreniach, pretože je to silný prostriedok a môže vyvolať nežiaduce následky.
 
Med
Podľa expertky enzýmy, ktoré med obsahuje, v organizme uvoľňujú peroxid vodíka: “Tento proces pomáha telu človeka bojovať s vonkajšími infekciami a zabraňuje rozširovaniu baktérií.
 
Olej z čiernej rasce
Silný čistiaci prostriedok, ktorý sa pije v mesačných dávkach. Je nutné začať opatrne – z polovice čajovej lyžičky ráno na lačný žalúdok. Najskôr vám to nebude chutiť, čo ale zmizne, ako sa organizmus bude čistiť od toxínov.
 
Cesnak
Cesnak obsahuje alicín, ktorý zabíja plesne a parazity. Je možné ho rozdrviť na malé kúsky a pridávať do jedla, ďalšou variantou je klasická cesnaková hrianka. “Pred prácou sa tomuto lieku radšej vyhnite,” smeje sa Natalie.
 
Kôra lapača červeného
Kôra lapača červeného sa ešte predáva pod názvom čaj lapačov. Nie je to silný prostriedok, ale je dobré ho preventívne piť pri prvých príznakoch nachladnutia.
 
Jablčný ocot
Pohár vody s niekoľkými čajovými lyžičkami jablčného octu vypite ráno hneď po prebudení, spúšťa prácu tráviacej sústavy. Len je potrebné použiť kvalitný ocot.
 
Echinacea
“S echinaceou sa to nedá prehnať. Je to imunomodulátorová bylina, môžete ju kúpiť v lekárňach v kapsuliach. Alebo ju možno priamo zaliať a piť, “pokračuje expertka.
 
Kyslá kapusta
Kyslá kapusta obsahuje mnoho probiotík. Dostávajú sa do čriev, ktoré pozitívne ovplyvňujú. A tento orgán je zodpovedný za našu imunitu! Kapusta je navyše zdrojom vitamínu C. Hrnček kapusty obsahuje 75% jeho dennej normy.
 
Extrakt semien grapefruitu
Mastná látka sa rozpúšťa v tekutine: 20 kvapiek v 100-200 ml vody alebo džúsu. Extrakt zabíja vyše 800 druhov vírusov a baktérií.
 
Kokosový olej
Obsahuje veľa nasýtených tukov a kyselinu laurovú, ktorá má silné antibakteriálne účinky. “Snažím sa ráno piť lyžičku kokosového oleja,” hovorí Natalie.
 
Oregánový olej
Látka karvakrol je obsiahnutá v listoch oregána a úspešne bojuje aj s kvasinkovou infekciou. Natalie radí, aby ho ľudia užívali s medom, do ktorého kvapnú dve až tri kvapky oleja.
A ako proti nachladnutiu a ďalším chorobám bojujete vy? Máte od svojich babičiek nejaké babské rady, ktoré vás dokážu postaviť na nohy? Podeľte sa s nami v komentároch.
 
Príspevok Chcete sa vyhnúť chorobám? 11 babských rád aj pre tvrdých chlapov! zobrazený najskôr Hlavné správy.