Bratislava 20. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Prezídium Policajného zboru)
 
Z prípravy úkladnej vraždy a nedovoleného ozbrojovania obvinil dnes vyšetrovateľ národnej protizločineckej jednotky dve osoby. Vraždu svojho spoločníka vo firme pripravoval 32-ročný Jaroslav z Popradu. Motívom mali byť finančné nezhody v ich spoločnom podnikaní.

Vraždu svojho spoločníka vo firme pripravoval 32-ročný Jaroslav z Popradu

Ako agentúru SITA informoval hovorca Prezídia PZ Michal Slivka, Popradčan požiadal 42-ročného Michala z Ružomberka, aby mu zohnal zbraň. Mal záujem o dlhú automatickú zbraň so zásobníkmi a nábojmi. Ten mu za tisíc eur zohnal samopal vzor 58 s odstráneným výrobným číslom. Komunikovali spolu cez viaceré mobilné aplikácie a ich obsah už polícia pozná. Na obstarávaní zbrane sa mali podieľať aj ďalšie dve osoby, z ktorých je jedna už mŕtva a ďalšia vo väzení za inú trestnú činnosť. Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) osoby zadržali a vykonali na viacerých miestach domové prehliadky, pri ktorých samopal našli a zaistili. Obvinení teraz v cele policajného zaistenia čakajú na rozhodnutie súdu o ich väzbe. V prípade dokázania viny im za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, hoci „len“ v štádiu prípravy, hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.
 
Príspevok Chcel odstrániť spoločníka, z prípravy úkladnej vraždy dnes obvinili dve osoby zobrazený najskôr Hlavné správy.