Londýn 6. júna (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)

Britský následník trónu princ Charles s manželkou Camillou navštívili dnes nemocnicu, kde sa zotavuje časť zo 48 zranených obetí teroristického útoku, ku ktorému došlo v sobotu 3. júna v Londýne.
Na snímke vľavo britský korunný princ Charles s manželkou Camillou

Informovala o tom agentúra Reuters. Kráľovský pár navštívil aj operačnú miestnosť v sídle londýnskej Metropolitnej polície, ktorá pri útoku zasahovala.
“Toto je Británia vo svojej najlepšej podobe, či nie? Všetci ťahajú za jeden povraz, nikde ani stopy po nejakej panike,” povedala Camilla zdravotníckemu personálu v londýnskej Kráľovskej nemocnici, kam po útoku prijali v sobotu večer 12 jeho obetí.
“Aj nás všetkých táto návšteva veľmi potešila. Boli to ťažké dni,” povedala pre Reuters TV vrchná sestra Gwen Headingová. Zo 48 ľudí, ktorí pri teroristickom útoku v Londýne utrpeli zranenia, zostáva vo viacerých londýnskych nemocniciach 32 osôb, pričom 15 z nich je v kritickom stave.
Trojica útočníkov najskôr v sobotu 3. júna večer vrazila dodávkou do chodcov na moste London Bridge a potom zaútočila nožmi na ľudí v neďalekej nákupnej zóne Borough Market, pričom sedem ľudí zahynulo a ďalších takmer 50 osôb utrpelo zranenia. Policajti všetkých troch teroristov zastrelili. Zodpovednosť za čin prevzala džihádistická organizácia Islamský štát (IS).

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.