Káhira 6. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Líbyjský poľný maršál Chalífa Haftar, ktorého samozvaná Líbyjská národná armáda (LNA) bojuje s konkurenčnými milíciami v Tripolise, vyzval svojich bojovníkov, aby zintenzívnili svoje útoky. V nedeľu v noci svoje sily nabádal, aby “naučili nepriateľa významnú a väčšiu lekciu,” až kým ich nevyženú z “našej milovanej zeme”. Vyjadril sa tak aj napriek tomu, že Organizácia Spojených národov (OSN) vyzvala na týždeň dlhé prímerie začínajúce v pondelok o 4:00, v čase, keď mnohí moslimovia začínajú sláviť pôstny mesiac ramadán

Na snímke Chalífa Haftar

Boje o hlavné mesto vypukli začiatkom apríla. LNA bojuje s konkurenčnými milíciami, ktoré podporujú medzinárodne uznanú vládu ovládajúcu Tripolis a západ krajiny. Boje si na oboch stranách vyžiadali už viac ako 400 mŕtvych vrátane civilistov.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj