Košice 18. marca 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)
 
Na niektorých cestách Košického kraja komplikuje dopravu sneh aj silný vietor. V teréne je 50 sypačov.

Na snímke kalamitná situácia v uliciach Košíc, spôsobená silným vetrom a snežením

“Najkritickejšia situácia je v okrese Košice okolie, nakoľko tam najintenzívnejšie sneží, hlavne od Košíc na západ,” informovala TASR prevádzková námestníčka Správy ciest Košického samosprávneho kraja Zuzana Feješová. Ide najmä o okolie Turne nad Bodvou smerom na obec Háj, rovnaká situácia je podľa nej od Moldavy nad Bodvou na sever.
“Medzi Zlatou Idkou a Rudníkom máme popadané stromy. Naši zamestnanci ich tam momentálne odstraňujú, aby sa tadiaľ dalo prejsť. Robia sa nám tam na ceste záveje vysoké okolo 30 centimetrov,” poznamenala s tým, že sa odstraňujú.
Cestári situáciu podľa jej ďalších slov monitorujú v spolupráci s políciou. “Medzi Hrhovom a Turňou nad Bodvou je snehová víchrica, hlásili nám odtiaľ skoro nulovú viditeľnosť,” uviedla. Situáciu tam riadi polícia. “Aj v ostatných častiach Košického kraja máme všade sypače, keďže snežiť začalo nad ránom,” spomenula s tým, že problémy sú najmä v lokalitách, kde je nejaká zábrana z jednej alebo z druhej strany. “Tam sa nám sneh ukladá na cestu,” vysvetlila.
V Trebišovskom a Michalovskom okrese sú na cestách aj traktory. Podľa Feješovej odstraňujú snehové jazyky, ktoré sa tvoria v určitých lokalitách. Všetky cesty sú podľa nej zatiaľ prejazdné, neevidujú žiadne nehody.
 
Cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné, treba tam rátať s vetrom a snežením
Cesty v Prešovskom kraji sú zatiaľ zjazdné, treba tam rátať s vetrom a snežením. Je na nich vrstva čerstvého, miestami kašovitého snehu. TASR to potvrdili jednotlivé oblastné dispečingy Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK).
Komplikácie v kraji nezaznamenali. V meste Poprad fúka silný nárazový vietor a miestami sa tvoria snehové jazyky. “Na cestách prvých tried, hlavne v oblastiach, kde sa tvoria snehové jazyky aj čo sa týka horského priechodu I/66 a Braniska, je miestami čerstvý sneh do jedného centimetra,” uviedla dispečerka s tým, že výjazdy sú na každom stredisku, vozidlá sú teda v teréne a operatívne riešia zásahy.
V oblasti Prešov fúka na všetkých cestách silný vietor, tvoria sa tam aj snehových záveje. V oblasti Vranov nad Topľou už podľa dispečera sneženie ustalo, fúka slabší vietor.
Dopravnú nehodu v tejto súvislosti zaznamenali pri obci Závadka v Humenskom okrese.
Ako TASR informoval Jaroslav Štofko zo SÚC PSK, v celom kraji je v teréne okolo 80 vozidiel.
Príspevok Cesty v Prešovskom kraji sú zjazdné, treba tam rátať s vetrom a snežením zobrazený najskôr Hlavné správy.