Rodáčka z Jablonca pobláznila celé Česko. Okrem toho, že dosahuje výborné výsledky, je krásna žena, ktorá si potrpí na svoj imidž. Známa je tým, že bez make-upu na trať ani nevybehne a jej široký úsmev poznajú fanúšikovia po celom svete. Stala sa z nej hviezda svetových rozmerov a už si môže určovať podmienky pri markentigových či rôznych reklamných zmluvách.

„Robí šport, ktorý je veľmi nevypočitateľný, v ktorom sa nedajú predpokladať výsledky,“ priblížil pre Lidovky.cz marketingový špecialista Tomáš Leixner. Vďaka nej sa biatlon stal v krajine oveľa populárnejším a začali ho sledovať tisíce ľudí. „Gabča patrí k najžiadanejšiemu tovaru na reklamnom trhu. Vďaka vysokej sledovanosti biatlonu jej cena stále stúpa,“ povedal českému serveru šéf biatlonového zväzu a Koukalovej manažér v jednej osobe Jiří Hamza. „Ide o milióny korún (stovky tisíc eur – pozn. red.),“ vysvetlil Hamza.

Koukalová si už svojich partnerov vyberá. Spolu s manažérom musia niektoré ponuky odmietnuť, prísne totiž selektujú, akému výrobku či službe požičia Gábina svoju tvár. V súčasnosti je minuloročná víťazka Svetového pohára tvárou kozmetickej značky, známeho športového oblečenia. K tomu treba prirátať aj sponzorov, ktoré má zväz a z nich plynú prostriedky aj Koukalovej. Ročne asi 25 miliónov korún (925-tisíc eur). To je iba 40 percent jej príjmu, zvyšných 60 ide z jej indivicuálnych zmlúv. Spolu teda môže zarobiť vyše dvoch miliónov eur ročne.

„Vo chvíli, keď sa Gabriela nerozdá a vyberie si iba nejakých partnerov, jej hodnota porastie, pretože nebude opozeraná,“ doplnil Leixner. Navyše je známa svojou roztržitosťou, ktorá je priaznivcom sympatická. K tomu spolu s manželom nafotila odhalené snímky v kampani, kde vyzývajú mužov, aby nepodceňovali návštevu lekára. Možno povedať, že je to ideálna kombinácia.

Český šport má teda veľkú hviezdu, ktorá má pred sebou ešte skvelú kariéru. A už je jasné, že pre fanúšikov i odbornú verejnosť je Gabriela Koukalová nový Jaromír Jágr, akurát v ženskom vydaní.