Česká republika 21. decembra 2016 (HSP/Foto: TASR/AP – Michael Sohn)

Tolerantná politika Západu prispieva k recidíve útokov, a živí tak strach i averziu voči utečencom. Vojaci v uliciach sa tak podľa českého psychiatra a riaditeľa Národného ústavu duševného zdravia Cyrila Höschla môžu stať štandardom.

Na snímke poškodené nákladné auto, ktoré zdemolovalo preplnené vianočné trhy 19. decembra 2016 v BerlíneNa snímke poškodené nákladné auto, ktoré zdemolovalo preplnené vianočné trhy 19. decembra 2016 v Berlíne

Höschl v rozhovore pre český portál Echo24.cz v reakcii na pondelkový útok v Berlíne, kedy páchateľ vošiel s kamiónom do davu ľudí nachádzajúcich sa na vianočných trhoch, uviedol, že vo vzťahu k bezpečnostnej problematike je nálada medzi ľuďmi zatiaľ neutrálna. Avšak postoj k migrantom a islamu sa výrazne zhoršuje.

„Ďalšie zhoršenie spôsobujú pokrytecky “korektné” médiá, keď hovoria o “nehode”, o páchateľovi exotického pôvodu ako o “Nemcovi”, o teroristickom útoku ako o ojedinelom čine “šialenca” apod. Ľuďom to pokrytectvo dvíha žlč a stupňuje v nich agresivitu,“ vysvetlil.

Dodal tiež, že s pribúdajúcimi útokmi v západnej Európe sa môže strach ľudí postupne posúvať. Každý útok totiž považuje za „booster“ negatívnych javov, ktoré sú spojené so strachom a agresiou.

Poukázal tiež, že odolní voči nedôvere k migrantom sú jedine “slniečkári”.

Invázia islamského fanatizmu do Európy v kombinácii s príliš permisívnou politikou liberálnych štátov je teda podľa Höschla živnou pôdou pre recidívy útokov a tie zase znemožňujú návrat k normálu a živia averziu i strach.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.