Český prezident Miloš Zeman, známy svojimi proizraelskými postojmi, včera kritizoval „zbabelú“ EÚ za pomoc propalestínskym teroristickým hnutiam

Praha 10. decembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Petr David Josek)

Na včerajšej konferencii hnutia „Svoboda a přímá demokracie“ český prezident Miloš Zeman ostro kritizoval Brusel: „Zbabelá Európska únia robí všetko preto, aby propalestínske teroristické hnutie malo prevahu nad hnutím proizraelským”
Na snímke český prezident Miloš Zeman

Český prezident, ako jeden z mala európskych politikov, privítal rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa o uznaní Jeruzalema za hlavné mesto Izraela a o presune americkej ambasády. Včera vystúpil na konferencii SPD, na ktorej sa, okrem iného, malo rozhodovať, či SPD podporí niektorého z prezidentských kandidátov.
Miloš Zeman sa poďakoval predsedovi SPD Tomiomu Okamurovi za jeho postoj vo veci  presunu americkej ambasády z Tel Avivu do Jeruzalema, ktorý zodpovedá postoju českého prezidenta. “Som rád, že podobne, ako ja, pán predseda prejavil odvahu. Ale odvaha, bohužiaľ, nie je lacná… Odvaha je strašne drahá,” prízvukoval Miloš Zeman.
Kritizoval konanie Bruselu a viacerých členských štátov únie: “Zbabelá Európska únia robí všetko preto, aby propalestínske teroristické hnutie malo prevahu nad hnutím proizraelským, ktoré zastávam ja,” zdôraznil a pripomenul, že už aj predtým navrhoval presunutie českej ambasády do Jeruzalema.
Český prezident pripomenul, že mnohí poslanci Európskeho parlamentu, podľa neho podporujú palestínskych radikálov a ako príklad uviedol nedávne vystúpenie, ako poznamenal, “usvedčenej palestínskej teroristky” Leily Khaledovej v europarlamente. Pripomenul, že tvrdila, že boj proti palestínskej autonómii je totožný s bojom proti Židom v Osvienčime. “Väčšiu drzosť som už dávno nepočul,” zdôraznil Miloš Zeman.
Eugen Rusnák

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)