Praha 28. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto: wikipedia)
 

Divadelný režisér a politik Tomáš Töpfer predstavil svoj scenár rozvoja migračnej krízy v Európe. Riaditeľ divadla poskytol rozhovor Českému rozhlasu a zveril sa s obavami, že migračnú krízu nemožno zastaviť

Český herec Tomáš Töpfer

V rozhovore pre Český rozhlas Plus riaditeľ divadla na Vinohradoch, režisér a v minulosti aj senátor Tomáš Töpfer, sa vyjadril o historickom jave migrácie.

Ja si myslím, že žijeme v súmraku tejto civilizácie a že by sme si to mali veľmi rýchlo užiť, pretože tú vlnu, historicky, to sťahovanie národov, ktoré bolo v každom miléniu, jednoducho administratívne nemožno zastaviť,” varuje Töpfer.
Podľa neho dôvod je jednoduchý: „Pretože my teraz žijeme na území, kde je voda, kde je prosperita, kde je civilizácia. A tí migranti ju chcú tiež. Oni si ju síce nevybudovali, ale chcú v nej žiť. A prídu a bude ich čím ďalej viac a ovládnu to. Vezmite si len tú populačnú krivku, na českú ženu je priemerne asi 1,4 dieťaťa. A vezmite si tú moslimskú ženu alebo aj iné.”
Migranti tak podľa neho čoskoro prevýšia miestnych obyvateľov.
„A ja si hovorím, užime si to ešte rýchlo, naša generácia, ešte možno generácia našich detí, pretože potom to bude a bolo to tak aj v starom Ríme a za Vizigótov,” zakončil Töpfer.

Príspevok Český herec Tomáš Töpfer: Migranti chcú využiť prosperitu, ktorú sme vybudovali zobrazený najskôr Hlavné správy.