Radnice 25. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)
 
Jaromír Štětina, ktorý je známy svojou podporou ukrajinského dobrovoľníckeho práporu Azov, medzi ktorého členmi sú neonacisti nielen z Ukrajiny, ale aj z radu európskych krajín, počas besedy o ukrajinskej kríze sa znovu postavil za neslávne známu vojenskú jednotku

Ilustračné foto

Europoslanec Jaromír Štětina sa zúčastnil besedy o ukrajinskej kríze v Radnici na Rokycansku. Štětina sa len niekoľko hodín pred diskusiou vrátil z Ukrajiny, kde navštívil východný front a dočkal sa vrelého privítania.
Podľa europoslanca sú ukrajinské dobrovoľnícke prápory nazývané fašistami, pretože ubránili cestu zo severu na Krym a Rusko im to nikdy neodpustí. “Niekoľkokrát som sa s tými” fašistami “stretol,” vyhlásil europoslanec.
“A fašizmus? To je smiešne. Pretože najviac preklínaný prápor Azov, ten operuje okolo Mariupolu. Pretože to je staré židovské mesto, tak v radoch bojovníkov Azov je asi tridsať, možno aj štyridsať Židov. Žiadny nacista na svete nebude akosi spolupracovať so Židmi, to je samozrejme nezmysel. Nie je to teda občianska vojna,” pokračoval Štětina.
Štetina tvrdí, že Ukrajinci sú hrdí nacionalisti. “Ukrajinci sa totiž na rozdiel od nás, keď boli napadnutí, začali brániť. A to je hodné obdivu,” povedal.
Znakom práporu Azov je runa Wolfsangel, ktorú za druhej svetovej vojny používala nacistická divízia SS Das Reich. 
 
Príspevok Český europoslanec Štětina sa opäť postavil za nacistov z ukrajinského práporu Azov zobrazený najskôr Hlavné správy.