Bola to veľká láska, ale pred pár týždňami dozadu sa rozišli. Napriek tomu šokujúca smrť mladého úspešného českého veslára, ktorý sa stal dvakrát majstrom sveta v juniorskej kategórii v tomto vodáckom športe Michala Plocka jeho bývalú priateľku hlboko zasiahla.

Pár riadkov, ktoré napísala na Facebooku, okolo nečakaného a záhadného odchodu českého reprezentanta na druhý svet veľa naznačujú. „Tieto spomienky ostanú navždy. Michal bol usmievavý chlapec, ktorý sa aj napriek svojim problémom dokázal usmievať. Neviem čo sa mu točilo v hlave v posledných dva a pol mesiaca,“ napísala na sociálnej sieti Kristína.


Michal s priateľkou Kristínou sa rozišli krátko pred jeho smrťou.
Foto: Facebook

Práve v tomto období vymazala na svojom profile spoločné fotky s Michalom. S Kristínou sa zoznámil na strednej škole. Z kamarátskeho vzťahu sa vykľula veľká láska.

Bol som na ňu zlý

Toto napísal na pár dní pred smrťou na svojom profile Michal. „Nikdy by som dievča neudrel, ale predtým som bol k priateľke zlý a teraz už toho môžem iba ľutovať.“

Kristína mu napriek všetkému odpustila, čo dokazuje jej posledný komentár k smutnému odchodu Michala: „Je mi úprimne jedno, ako na toto budú niektorí reagovať. Ale tento chlapec si nezaslúžil zomrieť. Milovala som ho ako cieľavedomého a citlivého športovca. Úprimnú sústrasť rodine. Nech mu dá Pán Boh ľahké nebo.“


Status Kristíny vyvolal okolo smrti Plocka niekoľko otáznikov.
Foto: Facebook

Michala našli mŕtveho tento pondelok. „Kriminalisti spolu s lekárom na jeho smrti nezistili cudzie zavinenie,“ znie oficiálne stanovisko českej polície. Plocek bol považovaný za nástupcu olympijského medailistu a majstra sveta Ondreja Synka, ktorého už v minulosti dokázal poraziť.

Plocek začal s veslovaním v desiatich rokoch v Uherskom Hradišti. Po zisku titulu juniorského majstra sveta i Európy a triumfe na domácom šampionáte v roku 2012, kde v rozjazde nečakane vyradil Synka, prešiel ako veľký talent do pražskej Dukly.


Michal Plocek patril medzi veľké nádeje skifu.
Foto: Getty Images

Tento rok v júni sa Plocek premiérovo predstavil v seriáli Svetového pohára vo veslovaní, keď v Poznani nahradil Synka a vo finále došiel na štvrtom mieste. V septembri sa stal akademickým majstrom sveta a v závere októbra bol členom víťaznej posádky párové štvorky s kormidelníkom na svetovom šampionáte v námornom veslovaní.