Speváčka strávila svoje posledné chvíle v nemocnici.

Od našich českých susedov prišla smutná správa. V nedeľu v noci zomrela vo veku 65 rokov česká spevácka legenda Věra Špinarová. Informáciu nám potvrdil jej hovorca.

Speváčke sa zastavilo srdce počas koncertu v Čáslave vo štvrtok 23. marca. Skolabovala priamo na javisku. Věru Špinarovú okamžite previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti do nemocnice v pražskom Motole. Všetci pevne verili, že sa z toho dostane. Speváčka strávila svoje posledné chvíle v nemocnici.

Najväčším hitom Věry Špinarovej bola lyrická balada talianskeho skladateľa Ennia Morriconeho z filmu Vtedy na západe, ktorú spievala s českým textom. Medzi jej ďalšie nezabudnuteľné hity patria piesne Raketou na Mars, Kouzlo bílejch čar či duet s Petrou Janů To máme mládež.

Na hudobnej scéne pôsobila od roku 1967 v kapelách Flamingo či Majestic, neskôr prešla na sólovú dráhu. V roku 1976 skončila druhá na Bratislavskej lýre s piesňou Lúčenie, ktorú spievala slovensky. Do revolúcie vydala sedem albumov a v 90. rokoch sa po dlhšej pauze pokúsila o návrat na výslnie s ďalšími tromi albumami.

Pravidelne koncertovala až do marca tohto roku. Na koncertoch ju sprevádzala kapela Adama Pavlíka, jej syna z prvého manželstva.

Video

zdroj: tvnoviny.sk