Praha 14. septembra (SITA/HSP/Foto:TASR/DPA-Patrick Seeger)
 
Muž prijal islam a vystupuje pod menom Abdul Rahman.

Ilustračné foto

Česká polícia zadržala radikálneho moslima, ktorý mal v byte chemikálie a návody na výrobu bomby. Pôvodom je Slovák. Islam prijal pred troma rokmi, vystupuje pod menom Abdul Rahman a je prvým islamským fanatikom v Česku, ktorého zatkla polícia a viní ho z prípravy bombového teroristického útoku, informuje spravodajský portál iDNES.cz.
“Táto krajina bude naša! A nebude môcť byť pre všetkých.” Vyhrážky, ktoré na sociálnej sieti zdieľal Dominik K., pôsobili na prvý pohľad znepokojujúco. Zvlášť, keď mladý muž konvertoval na islam, chodil oblečený ako vojak a zdravil sa zdvihnutým pravým ukazovákom, symbolom oddanosti bojovníkov Islamského štátu.
Podozrenie sa potvrdilo, keď kriminalisti u neho doma vykonali prehliadku. Podľa zistení MF DNES našli chemikálie a manuály na výrobu bomby, návody, ako ju pripevniť na telo a na automobil. Muž prijal islam v roku 2015 a je praktizujúcim moslimom. Policajti sú však presvedčení, že sa prikláňa k radikálnemu islamu a väzbu pre neho navrhli, pretože mali obavy, že svoj plánovaný teroristický čin v mene džihádu dokončí.
Obvinený to odmieta a obhajuje sa, že chcel z chemikálií robiť ohňostroj. “Všetky chemikálie nájdené v mojom byte mali slúžiť na domácu výrobu zábavnej pyrotechniky na oslavy Silvestra a Nového roka, čo môže preukázať moja rodina a priateľ z detstva,” obhajuje sa v spise. Polícia ale považuje takéto vysvetlenie za chatrné. “Chemikálie mali slúžiť na výrobu zbraní, nie pyrotechniky. Ako moslim Nový rok neoslavuje,” upozorňujú kriminalisti. Oslavovať Nový rok alebo Vianoce je v priamom rozpore s náboženskými doktrínami, ku ktorým sa mladý moslim hlási.
 
Príspevok Českí policajti obvinili moslima zo Slovenska z prípravy bombového útoku. Vraj chcel robiť len “ohňostroj” zobrazený najskôr Hlavné správy.