Česko 1. februára 2018 (HSP/Foto:Polícia ČR)

Česká polícia pátra po 29-ročnom Slovákovi Lukášovi Lavenovi, ktorý čelí obvineniu z lúpežného prepadnutia. Slovák ušiel policajtom z nemocnice v Mladej Boleslave. Zazneli aj varovné signály, muž napriek tomu ušiel, informuje portál iDnes.cz

Na smímke obvinený Lukáš Laven

Portál Novinky.cz informuje, že zadržaný muž sa v stredu podvečer vyšmykol policajnej eskorte, ktorá začala varovne strieľať. To však nepomohlo. Následne potom dorazila aj poriadková jednotka polície, ktorá začala prehľadávať ubytovne, čerpacie stanice a ďalšie miesta, kde by sa mohol obvinený ukrývať.
Do pátrania sa takisto pridali aj policajti zo susedného okresu Nymburg a približne dvadsať policajtov z Prahy.
V súčasnej dobe je po Slovákovi vyhlásené celoštátne pátranie. Lavena je obvinený z lúpežného prepadnutia zlatníctva.
Podľa dostupných informácií je Slovák vysoký 180 cm, vyzerá na 30 až 40 rokov, má krátke po stranách vyholené vlasy, a v tom čase mal na sebe šedú mikinu a tmavé rifle.
Policajná hovorkyňa Petra Potočná upozornila, že ak by ho niekto uvidel, nemal by sa ho pokúšať sám zadržať a mal by volať ihneď číslo 158.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.