Praha 14. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Český poslanec strany TOP 09, knieža Karel Schwarzenberg, ktorý je známy svojím extrémym liberalizmom a pro-západným fanatizmom, tvrdí, že Slováci v minulosti porazili vládu Vladimíra Mečiara bez cudzej pomoci a že teraz Slováci povstali proti systému

Na snímke Karel Schwarzenberg

Český poslanec a neúspešný kandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg sa vyjadril ohľadom diania na Slovensku po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.
“V týchto dňoch som naozaj na Slovákov hrdý,” napísalo české knieža na sociálnej sieti a pokračoval: “Tak ako pred rokmi, keď Slováci sami a bez cudzej pomoci zvrhli vládu Vladimíra Mečiara, teraz zase povstali, proti systému,  ktorý umožnil, že sa na Slovensku usadila mafia a že sa čelní politici stykov s týmito zločineckými organizáciami neštítili,” napísal Schwarzenberg
Obidve tvrdenia sú však v skutočnosti zavádzajúce až nepravdivé. O voľbách v roku 1998 je totiž známe, že boli zrejme ovplyvnené zahraničnými silami. Priznal to aj liberálny novinár Martin Šimečka z Denníka N:
“George Soros je, trúfam si povedať, môj priateľ, aj keď sme sa už dlho nevideli. Je to jeden z najlepších finančníkov. Časť svojich peňazí dáva na to, aby pomáhal liberálnej demokracii.”
Následne odhalil šokujúcu skutočnosť:
“Možno aj vďaka Sorosovým peniazom, ktorými pomáhal mimovládnym organizáciám, aby chodili po Slovensku a burcovali proti Mečiarovi, dokonca bez jeho peňazí by sme to možno neboli dokázali. Čiže pre mňa je to človek, ktorý nám pomohol poraziť Mečiara.”
Keďže Soros údajne ovplyvňoval voľby na Slovensku v roku 1998, nie je vylúčené , že tento kontroverzný miliardár ovplyvňuje politické dianie na Slovensku aj v súčasnosti. Pripúšťa to aj slovenský premiér Robert Fico.
Schwarzenberg zavádza aj pri tvrdení, že sa tu mení nejaký systém. Protestujúci slniečkari a zrejme aj zahraničné sily v pozadí totiž nemajú žiadne požiadavky na zmenu systému, chcú len vymeniť vládu a dosadiť tam svojich liberálnych poskokov, ktorí budú prijímať ich takzvané “liberálne hodnoty,” teda rôzne LGBTI a gender zvrhlosti.
Samuel Gdovin