Praha 27. februára 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)

České aerolínie (ČSA) vo štvrtok z dôvodu šírenia nového typu koronavírusu pozastavili priame letecké spojenie medzi Prahou a juhokórejským hlavným mestom Soul. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz s odvolaním sa na spoločnosť Smartwings

Ilustračné foto

„Po dôkladnom vyhodnotení situácie budú od dnešného dňa všetky lety ČSA medzi Prahou a Soulom zrušené,“ povedala hovorkyňa spoločnosti Smartwings Vladimíra Dufková. „Zdravie a bezpečnosť našich zákazníkov a zamestnancov je pre ČSA najvyššou prioritou,“ dodala. ČSA patria do skupiny Smartwings.

ČSA podľa Dufkovej rozhodnutím zrušiť lety reagujú na narastajúce obavy v súvislosti s koronavírusom a prudký pokles dopytu po letoch spoločnosti ČSA do a zo Soulu.

Klientom, ktorých zrušenie letov zasiahne, umožňujú ČSA vrátenie peňazí v plnej výške, alebo ich presmerujú na lety prevádzkované inými dopravcami.

Lety do Soulu z Prahy okrem ČSA prevádzkuje aj juhokórejská spoločnosť Korean Air. Tá ich zatiaľ neruší. Podľa Noviniek však pripustila, že situácia sa môže rýchlo zmeniť.

Česká republika od 9. februára pozastavila priame letecké linky do Číny, kde koncom decembra 2019 zaznamenali prvé prípady nákazy novým typom koronavírusu SARS-CoV-2.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj