Poznaň 9. decembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Muhammed Muheisen)

Český chlapček Tomáško Slavík napísal list Santovi a v nafúknutom balóniku mu ho poslal s tým, že zaletí až do Laponska
Ilustračné foto

Balónik však pristál na svojej ceste už pri poľskom meste Poznaň. Tu ho v parku Borowiec našli Magdalena Sieradzka a jej priateľ Kamil Legieć spolu s kamarátkou Carou na prechádzke so psami.
“List je veľmi pestrofarebný, po okrajoch nakreslené darčeky a v strede výjav z Betlehema,” opisujú ho pre poľskú TVN24. Keďže bol napísaný je v češtine, ktorej nerozumeli, museli použiť až on-line prekladač a dokonca aj opýtať študenta českej filológie.
Malý Tomáško v liste napísal: “Chcel by som, aby boli tieto vianočné dni nezabudnuteľné”. A ďalej uviedol, čo by si prial pod stromček: auto s diaľkovým ovládaním, sadu Lego Jungle, malú lekárničku, cukríky a oblečenie.
Dvom Poliakom sa list tak zapáčil, že chcú Tomáška v susednom Česku vyhľadať a niečo malé mu aj darovať. Nemajú však jeho adresu a ani fotku, tak na sociálnu sieť dali aspoň fotografiu nájdeného listu a e-maily poslali aj do českého rozhlasu a poľskému i českému veľvyslanectvu. Veria, že sa im ho podarí nájsť.

S pátraním im pomáha aj Carina česká kolegyňa Iva. “Radi by sme kontaktovali rodičov, ak ich s Vašou pomocou nájdeme a spýtali sa, či sú schopní urobiť Tomáškovi nezabudnuteľné Vianoce, ako píše v liste, a prípadne pomohli, aby nezabudnuteľné skutočne boli,” píše na Facebooku.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.