Praha 20. apríla 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Prípad mladej Češky zadržanej v Pakistane za pašovanie drog sa výrazne komplikuje. Tereza už viackrát zmenila právneho zástupcu a v prípade sa nebude pojednávať ani tento týždeň, keďže Češka si vyžiadala od štátneho zástupcu ďalšie podkladové dokumenty k prípadu. Portál Blesk.cz k prípadu uvádza aj to, že Tereza H. sa v Pakistane stáva mediálnou hviezdou, o proces s ňou sa zaujímajú desiatky miestnych médií.

Na snímke Tereza H. v pakistanskom oblečení

Proces s ňou nezačal ani po troch mesiacoch. Obvinenie si mala vypočuť už 3. marca, konanie bolo ale medzitým niekoľkokrát odročené a už skoro dva mesiace nedošlo k žiadnemu posunu. Jej prípadu nepomáha ani to, že už niekoľkokrát zmenila právnika.
Na pojednávanie 10. apríla prišla s novými zástupcami, no týždeň nato už prišla v sprievode ďalšieho obhajcu, s ktorým rovno na súde podpísali splnomocnenie a požiadali o odklad čítania obvinenia. K tomu nakoniec nedošlo ani vo štvrtok 19. apríla, pretože si obhajca Terezy vyžiadal od štátneho zástupcu ďalšie podkladové dokumenty k prípadu. Termín pojednávania teraz vytýčili na 24. apríla.
Len 21-ročnú Češku zadržali 10. januára na medzinárodnom letisku v pakistanskom meste Láhaur pri pokuse previezť z Pakistanu do saudskoarabskej metropoly Abú Zabí deväť kilogramov heroínu.
Súd má teraz rozhodnúť o jej žiadosti o prepustenie na kauciu. Pravdepodobnosť, že by sa tak stalo, je ale veľmi malá.
Tereza je v Ázii za mediálnu hviezdu. Ukazuje to aj video, ktoré k jej prípadu zostrihala miestna televízia. Tereza sa na ňom často smeje a pózuje kamerám miestnych štábov. Už sa aj prestala sťažovať na pakistanské jedlo, zrejme si pomaly zvyká na tamojšie skromné pomery.
 
 
Príspevok Češka Tereza, ktorá pašovala v Pakistane drogy, sa stáva mediálnou hviezdou zobrazený najskôr Hlavné správy.