Šárka je sympatická dáma, ktorá sa nehrá na hviezdu a nemá problém hovoriť o veciach priamo. Pred pár týždňami v rozhovore pre magazín outsports.com priznala svoju lesbickú orientáciu. „Neurobila som to naschvál, ale nemám čo schovávať. Potom sa toho všetci chytili. Diskusie nečítam, takže som neriešila, čo kto písal. Ale mala som väčšinou pozitívne ohlasy, sme predsa v 21. storočí,“ povedala snoubordistka v rozhovore v televízii iDnes.cz.

„Samozrejme, bola som pri tom trochu nervózna, keď som to hovorila. Je to chúlostivá vec, nepotrebujem, aby to vedel celý svet. Ale zase nemám problém povedať to, ako to je. Rodičia to vedeli dlhšiu dobu, mala som priateľku snoubordistku asi tri roky. Iba babička bola z toho trochu rozhodená,“ prezradila detaily Šárka.

Ako známa tvár by rada pomohla aj v zmenách zákonov, ktoré by pomohli vytvoriť rovnocenné prostredie aj pre homosexuálne páry. „Uvítala by som, keby mali obidvaja partneri rovnaké práva na deti jedného z nich. Ešte je však pred nami veľa práce,“ uzavrela Pančochová, ktorá verí, že na ZOH 2018 v Kórei vybojuje medailu.