Praha 9. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Petr David Josek)

Česká priemyselná produkcia vzrástla v auguste štvrtý mesiac po sebe, pričom tempo jej expanzie sa zrýchlilo nečakane prudko.
Ilustračné foto

Priemyselná produkcia v auguste medziročne stúpla o 5,8 % po 3,3-% zvýšení v predchádzajúcom mesiaci, uviedol Český štatistický úrad (ČSÚ). Ekonómovia počítali s akceleráciou tempa rastu len na 4,2 %.
Produkcia výrobného sektora sa v auguste medziročne zvýšila o 5,3 % a dodávky elektriny, plynu, pary a klimatizácie vyskočili o 14,1 %. Naopak, produkcia v oblasti ťažby a dobývania klesla o 3,2 %.
V medzimesačnom porovnaní priemyselná produkcia v auguste stúpla až o 14,3 %.
Separátna správa ČSÚ ukázala, že produkcia stavebného sektora v auguste medziročne expandovala o 1,9 % po 1,8-% náraste. Medzimesačne sa zvýšila o 0,7 %.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.