Praha 5. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot video Facebook)
 
Stredočeskí kriminalisti zverejnili v stredu nový videozáznam z čerpacej stanice v obci Nelahozeves v okrese Mělník, kde bola v pondelok zavraždená 58-ročná predavačka. Policajti preverujú asi 100 poznatkov od občanov. Hľadajú však ďalších svedkov, predovšetkým vodičov, informoval spravodajský server Novinky.cz

Na snímke jeden z páchateľov

Hovorca polície Zdeněk Chalupa požiadal, aby sa prihlásili svedkovia, ktorí tak ešte neurobili. Predovšetkým vodiči, ktorí sa medzi druhou a treťou hodinou ráno nachádzali v spomínanej lokalite a prípadne si všimli podozrivé okolnosti, napríklad neznáme vozidlo a cudzie osoby.
Detektívi majú záujem hlavne o záznamy z kamier áut prechádzajúcich v tom čase po ceste číslo 608.
Lúpežné prepadnutie sa odohralo v noci na pondelok o 02.36 h, keď maskovaní lupiči vbehli na pumpu a jeden z nich mal pištoľ, z ktorej vystrelil. Počas minúty z predajne odišli a 58-ročnú predavačku našli neskôr svedkovia. V utorok kriminalisti uviedli, že podozrivými sú zrejme muž a žena.
Nové video zachytáva lupičov, ako vbiehajú na čerpaciu stanicu a potom utekajú preč. Podozriví odniesli podľa zverejneného videa aj niekoľko škatúľ. Čo presne ulúpili, nechcel hovorca polície s ohľadom na vyšetrovanie špecifikovať. Kriminalisti dvojicu podozrievajú z trestného činu vraždy, za ktorý jej hrozí až výnimočný trest.
Na zázname z čerpacej stanice, ktorý polícia zverejnila v pondelok, je vidieť, ako jeden z páchateľov prichádza do predajne, naťahuje strelnú zbraň a niekam mieri. Následne niekam odchádza a jeho kumpán ide za pult prehľadávať stôl, odkiaľ vezme nejaké veci.
Druhý páchateľ vybehne z kancelárie so škatuľou a obaja utekajú z miesta činu.
Ľudia z okolia na predavačku spomínajú ako na veľmi pozitívnu ženu. Všetkých správa o jej násilnej smrti zaskočila.
“Poznal som ju dlho. Vždy sa na pumpe usmievala, a keď mohla, pomohla,” uviedol jeden z pravidelných zákazníkov prepadnutej čerpacie stanice. V tom, že bola predavačka nesmierne obetavá, sa s ním zhoduje tiež niekoľko ďalších obyvateľov z okolia, dodali Novinky.cz.
 

 
Príspevok Česká polícia zverejnila nové video z pumpy, na ktorej zavraždili predavačku zobrazený najskôr Hlavné správy.