Česká polícia zadržala druhého muža z prípadu dvojnásobnej vraždy pri Ústí nad Labem

Praha 15. januára 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Česká polícia cez víkend zadržala druhého podozrivého, po ktorom pátrala v súvislosti s dvojnásobnou vraždou a samovraždou v chatovej oblasti pri Střížoviciach na Ústecku. Túto informáciu pre ČTK potvrdil zdroj z prostredia polície. Píše portál iDnes.cz.
Snímka z miesta činu vraždy v chatovej oblasti pri Ústí nad Labem

Vedúci odboru všeobecnej kriminality krajskej polície Martin Charvát pre ČTK potvrdil, že podozrivý muž je od sobotňajšieho večera vo väzbe. Zatiaľ ho neobvinili z vraždy, ale z obmedzovania osobnej slobody a porušovania domovej slobody.  Na políciu sa podľa iDnes.cz prihlásil sám.
Udalosť, pri ktorej prišli o život traja ľudia sa odohrala v noci minulý pondelok. Páchatelia sa vlámali do chaty, kde zabili manželský pár a znásilnili ich maloletú dcéru. Tretím mŕtvym bol údajný páchateľ, ktorý sa po čine pravdepodobne zastrelil.
Kriminalisti pôvodne uvalili na prípad embargo. Nekomentovali ani to, či hľadajú v súvislosti s prípadom niekoho ďalšieho. Široké okolie osady minulý týždeň prehľadávali desiatky policajtov.
Pôvodné informácie českých médií hovorili o dvojici útočníkov, z ktorých jeden sa našiel mŕtvy na mieste činu. Kriminalisti pracovali s verziou, že išlo o dvojnásobnú vraždu a samovraždu (viac TU). Údajný páchateľ sa zastrelil po tom, čo zabil manželský pár. Nie je vylúčené, že by to mohol byť niekto z rodiny. Pár dní po incidente vyšli správy o tom, že polícia zvažuje aj scenár, podľa ktorého celý brutálny čin spáchal len jeden človek, a ten sa následne zabil. Táto verzia sa ale nepotvrdila.
V chate, kde sa všetko odohralo, bývala podľa vyjadrenia susedov rodina celoročne. Teraz je stavba obohnaná policajnou páskou, na mieste sú i psovodi. “Myslím si, že išlo o vybavovanie osobných účtov kvôli konope, ktoré ten chatár pestoval. Inak sa tu desať rokov nič nestalo,” vyhlásil jeden z okoloidúcich z blízkej dediny.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)