Praha 9. februára 2019 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)
 
Poľský vodič na palubnej kamere v aute natočil, ako s ním český policajt licitoval o pokute. Poliak tvrdí, že nepoctivý policajt si vzal peniaze, ale žiadne potvrdenie nevydal. Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov má teraz plné ruky práce. Napísal o tom portál iDnes

Záber z videa

Vodič, ktorý sa predstavil ako Jakub z Rzeszówa, v rozhovore pre poľský portál tvn24.pl oznámil, ako ho na diaľnici D1 v Ostrave zastavila česká polícia, a jeden z policajtov si vyžiadal úplatok. Podivné je, že policajt s Poliakom hovoril plynulou poľštinou.
Palubná kamera vo vozidle Jakuba natočila, ako ho spočiatku policajné auto prinútilo zastaviť a potom nahrala rozhovor mužov, pričom policajta, ktorý si vzal peniaze, nie je vidieť. Ako uvádza iDnes, vyžiadal si u vodiča doklady a potom mu za prekročenie rýchlosti hrozil až 25 tisícovou pokutou a ročným zákazom riadenia. Končí to tým, že sa pýta na peniaze a prijme od Poliaka 400 zlotých. Jakub tvrdí, že potvrdenie od Čecha nedostal.
Poliak v rozhovore pre tvn24.pl povedal, že potom cez GPS zistil, že v tomto mieste, kde bol pokutovaný, išiel len o sedem kilometrov za hodinu rýchlejšie, než bolo dovolené.
Prípad rieši česká Generálna inšpekcia bezpečnostných zborov.
 

 
 
Príspevok Česká polícia v akcii: Poliak natočil na video, čím sa zaoberajú českí policajti na D1 zobrazený najskôr Hlavné správy.