Praha 27. júla 2019 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Ivan Majerský)

Národná centrála proti organizovanému zločinu Polície ČR vo svojej výročnej správe za rok 2018 označuje činnosť “alternatívnych médií” za hrozbu pre budúcnosť.

Ilustračné foto

“Do budúcnosti bola ako hrozba vyhodnotená činnosť tzv. alternatívnych médií, ktoré môžu výrazne podporovať vyhranenosť a radikálne názory svojich adresátov,” stojí vo výročnej správe NCOZ za rok 2018, bez toho, aby policajti definovali termín “alternatívne médiá” a uviedli rozdiel medzi “médiami” a “alternatívnymi médiami”.

NCOZ v správe neupresňuje, o ktoré “alternatívne médiá” sa konkrétne jedná. Rovnako tak konkrétne nemenujú žiadne “populistické subjekty”, o ktorých sa hovorí. V tejto súvislosti sa iba poukazuje na prípad výrubu stromov na regionálnej železničnej trati na Mladoboleslavsku z uplynulých rokov. Policajti v tomto prípade nepíšu meno páchateľa, pravdepodobne ale ide o Jaromíra Baldu. Balda v lete roku 2017 povytínal na koľaje dva stromy a v okolí rozhádzal letáky písané skomolenou češtinou, aby vytvoril dojem, že ide o akciu islamistických teroristov. Páchateľ bol za svoje činy, ku ktorým sa priznal, odsúdený na štyri roky odňatia slobody.

“Pohnútky a motívy páchateľa potvrdzujú skryté hrozby a riziká spojené s šírením dezinformácií a mobilizačných kampaní niektorých politických hnutí, ktoré sú založené na vytváraní atmosféry strachu, hrozieb z určitých skupín obyvateľstva a šírenie nenávisti,” píše NCOZ v správe k tomuto prípadu.

K situácii, kedy ľudia vyhľadávajú okrem tradičných médií aj iné zdroje informácií, sa na začiatku júla vyjadrovala aj hlavná redaktorka televízie RT a agentúry Sputnik Margarita Simoňanová. Vyhlásila, že keby tradičné médiá robili poctivo a čestne svoju prácu, ľudia by sa od nich neodvracali a nehľadali by informácie inde.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj