Česká polícia evakuovala po náleze starej munície sedem rodinných domov

Praha 30. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Tobias Hase)

Česká polícia evakuovala dnes v obci Nové Sedlice v okrese Opava približne 33 ľudí zo siedmich rodinných domov po tom, ako sa v ich okolí našla stará munícia. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz s tým, že muníciu objavili náhodou vo štvrtok večer počas prác na záhrade jedného z evakuovaných rodinných domov.

Ilustračné fotoIlustračné foto

Munícia sa našla vo štvrtok večer už po zotmení, polícia však trvala na riadnom preskúmaní celej lokality. Strelivo tak policajti začali likvidovať až dnes ráno, pričom miesto celú noc strážili policajné hliadky.

Medzi nájdeným strelivom sa pravdepodobne nachádza pechotná munícia a delostrelecké míny. Celý rozsah nálezu ani množstvo munície sa nateraz nezistil. “Na mieste sa pracuje. Keď sa to začalo likvidovať, pre istotu evakuovali sedem rodinných domov. V okolí je zákaz pohybu osôb,” uviedol hovorca polície v Opave René Černohorský. Nálezy starej munície sú v Opavskom kraji pomerne bežné, napísal server Novinky.cz s tým, že koncom druhej svetovej vojny prebiehali v tejto lokalite ťažké boje.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.