Praha 16. marca 2018 (HSP/Foto:podnikatel.cz)

Dvojnásobná vražda na Slovensku, protesty, potenciálny pád vlády či vymenovanie novej vlády je témou aj u našich západných susedov. V televíznej relácii TV Barrandov o tom diskutovala česká ministerka financií Alena Schillerová, ktorá potvrdila, že slovenská opozícia využila tragickú udalosť v rámci politického boja.

Na snímke česká ministerka financií Alena Schillerová

“Myslím si, že to, čo sa deje, spolu trošku súvisí. Avšak ako ministerka financií musím hroznú vraždu novinára, ktorá sa na Slovensku udiala, odsúdiť. Nič také by sa stávať nemalo, to je naozaj katastrofa, ktorá musí byť dôsledne prešetrená, aby sa už nikdy neopakovala,”vyjadrila sa Schillerová. Zároveň dodala, že sa domnieva, že nešťastie bolo využité k politickému tlaku na tamojšiu vládu.
Ministerka taktiež povedala, že napriek hroznej vražde si nemyslí, že by bola ohrozená sloboda slova a sloboda práce žurnalistov.”Nemyslím si, že je u nás obmedzená sloboda slova. Keď sa pozriete do novín, televízie či na internet, zistíte, že novinári si môžu písať o čom chcú, a to je podľa mňa správne,” uviedla Schillerová citovaná portálom Týden.cz.
Podľa nej, žiadnym nezvyčajným javom nie sú ani prebiehajúce demonštrácie či už v Česku alebo na Slovensku. Dodala, že demonštrácie sú tu na to, aby politici mohli ľuďom viac načúvať.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.