Praha 12. septembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Štefan Puškáš)
 

Po teroristických útokoch na New York pred 17 rokmi v USA sa bezpečnosti letov venuje väčšia pozornosť. No nie je stopercentná záruka, že sa na palubu nedostane terorista. Ako sa má správne chovať posádka?

Ilustračné foto

Letuška Bára Rektorová na Twitteri prezradila, ako sa učila príslušnému oboru.
“Bylo mi 19 a zrovna jsem byla ve výcviku na letušku. Učili nás, jak jednat s teroristy na palubě.
Pak přišlo 9/11.
Dělali jsme celý trénink znovu. Tentokrát jak nejednat s teroristy. Ale jak jim vypíchnout oči, nepustit je do cockpitu za žádnou cenu a nechat se případně zabít,” napísala letuška na svojom twitteri.
 

​Niektorí užívatelia sociálnych sietí si také veci v pokoji predstaviť nedokážu.
​Stojí za zmienku ďalšia poznámka letušky, ktorá zdôraznila, že pred udalosťami v septembri 2001 nikto nečakal, že teroristi by mohlo postupovať takým spôsobom, že vykonajú samovražedný útok. Skôr sa predpokladalo, že používajú „len” nože a budú sa snažiť o splnenie svojich požiadaviek výmenou za bezpečnosť cestujúcich a posádky.
11. septembra 2001 došlo v USA k sérii teroristických útokov. Podľa oficiálnej verzie príslušníci islamistickej organizácie al-Káida uniesli štyri lietadlá spoločností American Airlines a United Airlines. Dve z nich narazili do veží Svetového obchodného centra v New Yorku, tretie do Pentagonu, štvrté sa zrútilo po súboji medzi teroristami a pasažiermi v Pensylvánii.
 

Príspevok Česká letuška zverejnila, ako ju učili vypichnúť oči teroristom zobrazený najskôr Hlavné správy.