Bratislava 12. decembra 2019 (HSP/Foto:TASR/Twitter/Policie ČR)

Krátko po streľbe v ostravskej fakultnej nemocnici polícia zverejnila fotografiu muža s tým, že ide o útočníka. Po chvíli vyšlo najavo, že to bol len svedok. Minister vnútra Jan Hamáček sa Slovákovi študujúcemu v Ostrave už ospravedlnil, rovnako aj policajti. Muž ospravedlnenie prijal, nič ďalšie nežiada. Informujú české médiá

Na snímke policajti stoja pred Fakultnou nemocnicou Ostrava po streľbe

Polícia fotografiu Slováka zverejnila v súvislosti s pátraním po strelcovi. Neskôr policajti na sociálnych sietiach uviedli, že prvotné informácie boli nesprávne a že ide iba o svedka udalosti, nie páchateľa.

„Dnes sa s týmto mužom stretli moji námestníci. Znovu sa ospravedlnili. Muž ospravedlnenie prijal, nič ďalšie nepožaduje. Povedal, že polícia sa k nemu správala korektne,“ povedal v stredu riaditeľ moravskosliezskej polície Tomáš Kužel.

Za omyl sa ospravedlnil aj minister vnútra Jan Hamáček. „Ospravedlnenie tomu človeku je na mieste. Verím, že to pochopí,“ povedal Hamáček.

Slovák, absolvujúci doktorandské štúdium na Technickej univerzite v Ostrave, sa pre média vyjadrovať nechcel. „Ide o nášho študenta. Škola mu ponúkla podporu aj psychologickú či právnu pomoc. Nič z toho zatiaľ nevyužil,“ povedala hovorkyňa školy Petra Halíková.

V utorok ráno vo Fakultnej nemocnici Ostrava začal strieľať 42-ročný muž, ktorý neskôr pri úteku pred políciu spáchal samovraždu.

Obeťami útoku boli pacienti v čakárni, štyria muži a dve ženy zomreli, ďalší traja ľudia sú zranení.

Motív strelca zatiaľ nie je jasný, podľa výpovedí ľudí z jeho okolia si muž myslel, že má vážnu chorobu a nikto mu nechce pomôcť.

Tatiana Stará

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj