Bratislava 12. mája 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)
 
Zdravotná sestra je profesionál, ktorý je nenahraditeľnou súčasťou moderného, ošetrovateľského tímu pri starostlivosti o pacienta. Pri príležitosti Medzinárodného dňa zdravotných sestier to uviedla poslankyňa OĽaNO Elena Červeňáková.

Na snímke Elena Červeňáková (OĽaNO)

“Málokto sa však zamyslí nad tým, že sestra nie je len žena, ktorá pobehuje v bielo-modrom. Sestra je hlavne žena s veľkým srdcom, úsmevom na tvári a opuchnutými nohami, ktoré ťahá po každej službe za sebou,” povedala Červeňáková.
Ako jediná zástupkyňa zdravotných sestier v Národnej rade SR Červeňáková tvrdí, že podmienky pre náročnú prácu sestier sú stále nedostatočné a aj pri príležitosti ich medzinárodného dňa upozorňuje na dlhodobý problém ich akútneho nedostatku.
“Nechcem byť len kritikom. Chcem zo svojej pozície prichádzať s takými riešeniami, aby sestry a pôrodné asistentky svoju prácu vykonávali s radosťou a aby si ich spoločnosť vážila. Zostala som sestrou, a preto chcem všetkým zdravotným sestrám na Slovensku zablahoželať k ich sviatku. Vaša práca pri lôžkach pacientov je nenahraditeľná,” uzavrela Červeňáková.
 
Príspevok Červeňáková: Práca sestier pri lôžkach pacientov je nenahraditeľná zobrazený najskôr Hlavné správy.