Bratislava 21. marca 2018 (HSP/Foto:Elena Červeňaková Facebook)
 
Ako zástupkyňa sestier v Národnej rade  konštatujem, že mnohé naše kroky, požiadavky na zlepšenie postavenia sestier a zdravotníckych pracovníkov, či na zabezpečenie kvalitnej ošetrovateľskej starostlivosti pacientom neboli akceptované a neboli dlhodobo riešené. Preto je pre mňa návrh nominovať na ministerku zdravotníctva Slovenskej republiky pani Andreu Kalavskú otázny. Pani Kalavská doposiaľ na ministerstve zastávala pozíciu prvej štátnej tajomníčky, pričom krízový manažér Drucker ide zachraňovať dôveru vlády cestou ministerstva vnútra SR.

Na snímke Elena Červeňaková

Pani Andrea Kalavská by nemala viesť jeden z kľúčových rezortov novej vlády SR. Ako štátna tajomníčka Ministerstva zdravotníctva SR aj ako lekárka nepripúšťa iný názor, len medicínsky, pričom  nechce rozumieť ošetrovateľstvu. Okrem sestier a pôrodných asistentiek neprikladala dostatok pozornosti ani fyzioterapeutom, zdravotníckym záchranárom, zdravotníckym laborantom, zdravotníckym asistentom, farmaceutickým laborantom, či sanitárom.
Nedôvera v jej osobu vychádza aj z medializovaných správ o možnom konflikte záujmov. Keďže jej manžel robil manažéra vo farmaceutickej firme Pfizer a ona mala ako štátna tajomníčka MZ SR na starosti lieky, čo nenasvedčuje tomu, že dokáže nestranne viesť rezort. Rovnako zarážajúca je aj informácia o tom, že jej svokra súdia v Česku za podozrenie z korupcie v zdravotníctve.
Som presvedčená, že v návrhu novej vlády by sa nemali robiť len kozmetické úpravy, aby návrh vyzeral dobre pred pánom prezidentom Andrejom Kiskom. Ministri novej vlády by mali byť odbornými, morálnymi autoritami a nositeľmi myšlienky „za slušné Slovensko“.
Redakciu informoval Matúš Bystriansky, komunikácia s médiami OĽaNO
Príspevok Červeňáková: Nový minister zdravotníctva musí mať záujem riešiť akútne problémy zobrazený najskôr Hlavné správy.