Bratislava 25. júna 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP/Invision-Richard Shotwell)

Grécky basketbalista Giannis Antetokounmpo sa stal najužitočnejším hráčom uplynulého ročníka zámorskej basketbalovej súťaže (NBA), uspel v konkurencii Paula Georga (Oklahoma City Thunder) a minuloročného držiteľa tohto ocenenia Jamesa Hardena (Houston Rockets)

Na snímke grécky rozohrávač Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo pózuje s Cenou pre najužitočnejšieho hráča počas udeľovania cien basketbalovej NBA za sezónu 2018/2019

Rodák z Atén bol ústrednou postavou tímu Milwaukee Bucks, ktorý ovládol základnú časť sezóny s bilanciou 60-22. V play-off stroskotal až na neskoršom víťazovi Toronte Raptors. Antetokounmpo si počas celej sezóny udržal priemer 26,6 bodu na zápas a celkovo štyrikrát sa stal najlepším hráčom mesiaca Východnej konferencie. Jeho dominanciu narušil v tomto smere iba v januári Joel Embiid (Philadelphia 76ers).

Grék sa počas ďakovnej reči na pódiu neubránil slzám. “Chcem sa poďakovať môjmu otcovi. Zrejme viete, že tu nie je so mnou. Pred dvoma rokmi som mal v hlave cieľ, že budem najlepším hráčom v NBA, budem robiť všetko, aby som môjmu tímu pomohol víťaziť a získam cenu MVP.” Vždy, keď vstúpim na palubovku rozmýšľam o mojom otcovi, čo ma motivuje a posúva vpred,” cituje portál ESPN slová Antetokounmpa. Udeľovanie individuálnych cien dopadlo pre Milwaukee Bucks úspešne, keďže trénerom roka sa stal Mike Budenholzer.

Najlepším nováčikom súťaže sa podľa očakávaní stal Slovinec Luka Dončič, ktorý po prestupe zo španielskeho Madridu do Dallasu podával vo farbách Mavericks vynikajúce výkony. V základnej časti si udržal priemer 21,2 bodu zápas a pridal aj šesť asistencii. Rovnako ako minulý rok bol za najlepšieho defenzívne ladeného basketbalistu NBA určený Rudy Gobert (Utah Jazz), hráčom s najlepším zlepšením je Pascal Siakam (Toronto Raptors) a cenu pre najlepšieho náhradníka si prevzal Lou Williams (Los Angeles Clippers).

Z ďalších ocenení stojí za povšimnutie honor za celoživotné úspechy pre dvojicu basketbalových legiend Larryho Birda a Magica Johnsona. Až dvoch cien sa dočkal skúsený 31-ročný rozohrávač Mike Conley, ktorého ocenili v kategórii “ideálny spoluhráč” a tiež si prevzal cenu, ktorú udeľujú na základe príkladného správania sa na palubovkách (NBA Sportsmanship Award).

Prehľad držiteľov hlavných individuálnych ocenení NBA za sezónu 2018/2019:

Najužitočnejší hráč: Giannis Antetokounmpo (Milwaukee Bucks)

Nováčik roka: Luka Dončič (Dallas Mavericks)

Najlepší náhradník: Lou Williams (Los Angeles Clippers)

Najlepšie defenzívny hráč: Rudy Gobert (Utah Jazz)

Tréner roka: Mike Budenholzer (Milwaukee Bucks)

Hráč s najlepším zlepšením: Pascal Siakam (Toronto Raptors)

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj