Káhira 16. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Majdi Mohammed)

Káhirská univerzita al-Azhar, hlavné akademicko-teologické centrum sunnitského islamu, odsúdila izraelské zásahy proti Palestínčanom, ktorí protestujú proti rozhodnutiu amerického prezidenta Donalda Trumpa uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela. Informovala o tom v sobotu agentúra Anadolu.
Palestínčania počas kolízie s izraelskými jednotkami po proteste proti rozhodnutiu Spojených štátov uznať Jeruzalem za hlavné mesto Izraela

“Odsudzujeme nemilosrdnú intervenciu izraelských ozbrojených síl proti palestínskym demonštrantom a opätovne zdôrazňujeme našu podporu postoju palestínskeho ľudu ohľadne Jeruzalema,” uviedla univerzita v piatkovom vyhlásení.
Agentúra Anadolu konštatovala, že od Trumpovho oznámenia spred vyše týždňa zahynulo pri násilných potýčkach s izraelskými ozbrojenými zložkami najmenej sedem Palestínčanov a stovky ďalších utrpeli zranenia.
V meste Jeruzalem, najmä v jeho východnej časti, sa nachádzajú lokality významné pre judaizmus, kresťanstvo aj islam. Izrael vždy považoval Jeruzalem za svoje hlavné mesto, kým Palestínčania si nárokujú východný Jeruzalem – obsadený Izraelom od roku 1967 – ako metropolu pre svoj budúci nezávislý štát.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.