Centrum Berlína pocíti v piatok evakuáciu okolo 10.000 ľudí

Berlín 19. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Evakuáciu okolo 10.000 ľudí z okruhu 800 metrov od miesta nálezu britskej leteckej bomby z bojov druhej svetovej vojny si v piatok v centre Berlína vynúti jej zneškodnenie.

Ilustračné foto

Hlavnú železničnú stanicu, v ktorej okolí nebezpečný pozostatok bojov objavili, dočasne uzavrú. Vypravenie niektorých súprav rýchlodráhy a regionálnych vlakov zrušia, cestujúci využívajúci diaľkové železničné spojenie budú musieť využiť iné železničné stanice v hlavnom meste. Zatiaľ nie je zrejmé, ako dlho potrvá uzavretie železničného uzla, vyplýva z informácií tlačovej agentúry DPA.
V inkriminovanom okruhu, ktorý sa počas zneškodnenia bomby s hmotnosťou 500 kilogramov stane uzavretou zónou, sa nachádzajú aj známa klinika Charité a Nemocnica Bundeswehru, ktoré budú čiastočne evakuované, Múzeum súčasného umenia, spolkové ministerstvo hospodárstva, časť spolkového rezortu dopravy, ako aj sídlo Spolkovej spravodajskej služby (BND) či viaceré firmy vrátane Bayer Schering Pharma AG.
Preventívne opatrenia by nemali narušiť plynulosť leteckej dopravy v Berlíne.
V Nemecku dochádza aj vyše 70 rokov po skončení druhej svetovej vojny veľmi často k objaveniu nevybuchnutých leteckých bômb, iba nedávno sa tak z rovnakých príčin uskutočnili evakuácie v Paderborne, Frankfurte nad Mohanom, Braunschweigu a ďalších mestách.
Príspevok Centrum Berlína pocíti v piatok evakuáciu okolo 10.000 ľudí zobrazený najskôr Hlavné správy.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)