V júni 2017 budú už štyri roky od vzniku Facebook skupiny – Podporme remeslá na Slovensku. Za ten čas sme sa vyvíjali i my, pomohli sme mnohým remeselníkom nakopnúť ich vlastnú tvorbu, nadviazať nové partnerstvá medzi tvorcami a predajcami, vytvorili sme miesto, kde dennodenne pribudnú desiatky nových prezentácii od šikovných ľudí.

Nastal čas nebyť len na internete

Ľudia nás kontaktovali a vyzývali nás, aby sme zorganizovali stretnutie alebo nejaké podujatie, kde by sa remeselníci zo skupiny „Podporme remeslá na Slovensku“ zoznámili osobne. Členovia pochádzajú z celého Slovenska – čo je pre väčšinu problém sa len tak niekde stretnúť „na káve“ a porozprávať sa. Teraz je tu dôvod. Dôvod, kde prepojíme príjemné s užitočným.

V Nitre sa v tento deň 27. mája organizuje akcia pod názvom „Nitránsky rínek„. Je to pokračovanie a nadviazanie na minuloročný nultý ročník, kde sme boli partnerom podujatia. Remeselníci sa tu môžu nielen spoznať a porozprávať pri káve, či pivku a dobrom jedle, ale aj predať svoje výrobky verejnosti. Každý remeselník sa môže rozhodnúť, či návštívi podujatie ako divák alebo bude mať záujem o stánok a prezentáciu svojej tvorby. Možné sú aj workshopy – po dohode. (Platí sa len za miesto pod stánkom)

Na stretnutí môžeme prebrať rôzne témy, prediskutovať problémy remeselníkov a nájsť spoločné riešenia ako prezentovať remeslo a vyvolať väčší záujem verejnosti o ručnú prácu. Na podujatie prisľúbili účasť aj slovenské médiá.

Zoznam remeselníkov, ktorí sa predstavia na podujatí „Nitránsky rínek“

*Prosíme remeselníkov, ktorí neprejavia záujem o predaj, ale zúčastnia sa stretnutia, aby verejne nepredávali a neponúkali tovar – je to nefér voči kolegom, ktorí prejavia záujem a uhradia si poplatok za miesto. V prípade porušenia bude k dispozícii aj hliadka MsP, ktorá má povolenie od mesta kontrolovať „povolenie na predaj“. Ďakujeme za porozumenie.

Poplatok za predajné miesto pre remeselníka je 7,50 eur / m2 – v tomto poplatku je zahrnutý aj poplatok mestu Nitra.

V prípade záujmu vyplňte nasledovný formulár >

zdroj: podpormeremeslanaslovensku.sk