Viedeň 21. mája 2018 (HSP/Foto: Pixabay)
 
Tínedžer z Čečenska sa priznal k vražde 7-ročného dievčatka vo Viedni po tom, čo ju nalákal k sebe domov, kde dieťa dobodal vo vani preto, že mal “zlý deň”

Ilustračné foto

16-ročný chlapec, identifikovaný ako Robert K., údajne pozval sedemročnú Hadishat, ktorá bývala v rovnakom bytovom komplexe vo Viedni v obvode Dobling do bytu svojej rodiny a bodal ju do krku, kým nezomrela, uvádzajú Kronen Zeitung podľa Breitbart.
Hadishat sa pred vraždou hrala s ostatnými deťmi na dvore komplexu a s páchateľom a jeho rodinou sa poznala. Taktiež ich byt viackrát navštívila už predtým, aby sa hrala s mačkou rodiny.
Po vražde tínedžer z Čečenska, ktorý je už rakúskym občanom a žije so svojou rodinou v Rakúsku niekoľko rokov, vložil dievčatko do vreca na odpadky a odhodil do smetného koša pred bytovým komplexom.
Brat obete 17-ročný chlapec zavolal políciu pár hodín po tom, čo zmizla. Jej telo bolo objavené nasledujúci deň smetiarom, ktorý si všimol jej chodidlo.
Počet čečenských migrantov v Brandenbugu sa strojnásobil za menej ako dva roky.
Robert K. bol zatknutý za vraždu a zdroj blízky vyšetrovateľovi uviedol, že bol motivovaný faktom, že mal v tom čase “zlý deň”.
Táto vražda prichádza menej ako po týždni po tom, čo iný muž z Čečenska, migrant vo Francúzsku cez víkend dobodal a zabil jedného človeka a zranil niekoľko ďalších v Paríži. Muž, identifikovaný ako 29-ročný Khamzat Azimov, bol tiež na teroristickom zozname „S-File.“
Útok sa udial iba mesiac po tom, čo nemecký historik Christian Osthold uviedol, že migranti z Čečenska rapídne preberajú radikálnu islamistickú extrémistickú scénu v Nemecku.
 
Príspevok Čečenský migrant zavraždil a odhodil do odpadu sedemročné dievčatko, pretože mal “zlý deň” zobrazený najskôr Hlavné správy.