Čečenský gay sa ospravedlnil Kadyrovovi a uviedol, že ho využil a oklamal západný mainstream

Groznyj 15. novembra 2017 (HSP/Foto: TASR/AP- Musa Sadulayev)

Pomaly opadáva vlna hystérie, ktorú pred niekoľkými týždňami naštartovali západní novinári právami homosexuálov v Čečensku. Tí sú podľa slov západného mainstreamu ohrozenou minoritou v tejto republike. Informácie priniesol portál rusvesna
Na snímke čečenský líder Ramzan Kadyrov

Čečenský homosexuálny aktivista Movsar Eskachranov sa v posledných dňoch cez TV Groznyj ospravedlnil čečenskému lídrovi Ramzanovi Kadyrovovi a poprosil o prepáčenie  všetkých Čečencov vo svete za materiál, ktorý zverejnil západný mainstream o čečenských homosexuáloch a ktorý vznikol na základe interview s ním. O tomto Eskarchranovom  kroku informoval už aj kanál BBC.
Movsar Eskachranov uviedol, že ho západní novinári využili pre svoje propagandistické ciele a s materiálom v tej podobe ako ho uverejnili, nesúhlasil. Movsar Eskachranov momentálne žije v Nemecku a pohnuto sa ospravedlňoval všetkým Čečencom žijúcim na Kaukaze, Rusku i v Európe, ktorí sa cítia pošpinení materiálom zverejneným západným mainstreamom.
Movsar Eskachranov uviedol, že novinári z Time, ktorý materiál spracovali využili jeho katastrofálnu situáciu ako aj fakt, že nie je úplne zdravý a trpí silnou epilepsiou. Západní novinári mu sľúbili takisto pomôcť získať právo na azyl v Nemecku, no ako je na Západe zvykom – nedodržali svoje slová.
Už 13. októbra 2017 ombudsmanka Tatiana Moskaľková, ktorá sa zaoberá ochranou ľudských práv, začala s cielenou kampaňou, podľa ktorej v Čečensku mučia a likvidujú homosexuálov. Začali sa objavovať informácie, že čečenské úrady zatýkajú a väznia homosexuálov, podľa slov ombudsmanky mnohých z nich aj zavraždia. Ombudsmanka publikovala spis s menami 22 prenasledovaných čečenských homosexuálov, z ktorých sú mnohí údajne po smrti.
Alvi Karimov, tlačový sekretár Kadyrovovej prezidentskej kancelárie, dokument Tatiany Moskaľkovej odmietol a uviedol, že v Čečensku sa homosexuáli nevyskytujú.
Islam sa stavia všeobecne k homosexuálom značne negatívne. Radikálny islamský smer wahhábizmus, ktorý má na severnom Kaukaze široké zastúpenie a dlhodobú tradíciu, sa k homosexuálom stavia ešte negatívnejšie. Na Blízkom východe, na územiach, ktoré sa ocitli pod priamou nadvládou ISIS, prichádzalo bežne k mučeniam a verejným popravám homosexuálov.
Z nepochopiteľných dôvodov však slniečkári v Európe dospeli k názoru, že islam v Európe je iný a kultivovaný a bude zaujímať k homosexuálom tolerantný postoj. Netreba však zabúdať, že Movsara Eskachranova k uvedenému vyhláseniu (okrem pomsty za to, že ho západní novinári oklamali) priviedlo to, že sa veľmi obáva svojich čečenských rodákov, ktorých dobre pozná a vie, že budú ochotní zlikvidovať ho aj v Nemecku, práve kvôli jeho homosexuálnym sklonom a vyhláseniam.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)