Caviezel nachádza v modlitbe cestu k roli sv. Lukáša

Los Angeles, 11. Januára 2018 (HSP/kath.net/jg/Foto:TASR/AP/Matt Sayles)

„Nevedel som, ako mám hrať Ježiša a myslel som si: ‚Ja nebudem hrať Ježiša. Ja chcem, aby on hral mňa!’ So sv. Lukášom je to to isté. Veľmi intenzívne sa modlím.“
Na snímke herec James Caviezel

Povedal to americký herec James Caviezel v interview so Stevenom D. Greydanusom z National Catholic Register o jeho prístupe k roli evanjelistu sv. Lukáša.
Jim Caviezel stelesňuje sv. Lukáša vo filme „Paul, Apostle of Christ“ (Pavol Kristov apoštol). Film príde v USA do kín 28. marca 2018.
Rola evanjelistu sv. Lukáša je vo Svätom písme menej jasne definovaná ako postava Ježiša Krista, ktorého stelesnil Caviezel vo filme Mela Gibsona „Umučenie Krista“:
To bolo spočiatku pre neho ťažké ako povedal herec a opísal ako hovoril s  Andrew Hyattom, režisérom a scenáristom filmu a čítal si Skutky apoštolov. To mu dalo prvé podnety a nastolilo otázky, ktoré v modlitbe ďalej zvažoval. V priebehu času všetko pekne do seba zapadlo, ako spomína herec.
„Modlím sa ja za publikum, aby to, čo v scenári čítam, dosiahlo človeka v kine a dokázalo zmeniť jeho život,“ dodal Caviezel. Svoju úlohu vidí v tom stiahnuť z toho svoju osobu. Caviezel hovorí:
„Keď hráš Ježiša alebo sv. Lukáša alebo sv. Pavla … tak musí niekto ako ja ustúpiť z cesty! A za to sa modlím.“

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)