7. decembra 2017 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)

Cyklistický tím Dimension Data oznámil, že od Medzinárodnej cyklistickej únie UCI bude požadovať ďalšie informácie o prípade Petra Sagana, po tom čo tento týždeň UCI spoločne s tímom BORA prijali spoločné stanovisko k incidentu v závere 4. etapy Tour de France 2017. UCI oficiálne priznala, že pád Marka Cavendisha nebol spôsobený úmyselným konaním Petra Sagana. K situácii sa teraz vyjadril aj tím Dimension Data, ktorý nechápe, že nebol súčasťou konania na arbitrážnom súde v Lausanne, informuje server Cyclingnews.com.
Situácia tesne pred pádom britského pretekára Cavendisha

Sagan a jazdec tímu Dimension Data, Mark Cavendish, sa podieľali na incidente v šprinte 4. etapy v meste Vittel, kde Cavendish padol a vážne si zranil rameno. Po dvojhodinovej revízii videa bol Sagan vyradený z najprestížnejších cyklistických pretekov, s tým, že pád zapríčinil úmyselne a ohrozil tak zdravie svojich kolegov.
Tím Bora-Hansgrohe krátko na to oznámili, že sa pokúsi zvrátiť verdikt rozhodcovského zboru podaním na Medzinárodný arbitrážny súd v Laussane (CAS). Súd podanie Bory zamietol a prípadom sa zaoberal až po opätovnom podaní 5. decembra. Niekoľko hodím pred vypočutím verdiktu na súde v Lausanne UCI vydalo vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že obe strany sa rozhodli “ukončiť súdne konania a zamerať sa na pozitívne kroky, ktoré sa dajú v budúcnosti podniknúť, s tým že vo Vitteli išlo o nešťastný a neúmyselný incident”.
V následnom vyhlásení Dimension Data, vedúci tímu Douglas Ryder vysvetlil, že požiadajú o ďalšie informácie. “Všetci jazdci a tímy chceme, aby všetky strany pracovali spoločne, aby boli preteky bezpečné,” povedal Ryder. “Rozumieme, že tento spor bol problematický pre tím Bora-Hansgrohe, keďže sa nemohli brániť voči rozhodnutiu rozhodcov v pretekoch. Po dnešnom vyhlásení sa zdá, že vyšetrovanie zahŕňalo aj prehliadku celého incidentu. My sme však tímom, ktorého jazdec utrpel najväčšiu ujmu v dôsledku tohto incidentu. Prekvapilo nás, že sme neboli zahrnutí, aby sme ponúkli naše poznatky k vyšetrovaniu.”
V sezóne 2016 bol Cavendish prvý rok v tíme Dimension Data a podarilo sa mu vyhrať štyri etapy na Tour de France  a dosiahol už na 30 kariérnych výhier na francúzskej Grand Tour. Aj napriek tomu, že mu v úvode sezóny 2017 diagnostikovali vírus Epstein-Barr, Cavendish sa vrátil do pelotónu aby sa na Tour de France popasoval s rekordom Eddyho Mercksa s 34 triumfami na Tour. Avšak, zlomené rameno, ktoré utrpel v 4. etape mu ukončilo celú sezónu.
Cavendish sa v septembri 2017 vrátil súťažnej cyklistike na Tour of Britain a médiám po pretekoch povedal “Tento rok som mal veľmi málo pretekov kvôli mojim zraneniam. Nechcem ísť za každú cenu za úspechom, beriem to realisticky, chcem teraz hlavne pomôcť svojmu tímu,” uzavrel britský jazdec.
Cavendish sa zúčastnil aj slávnostného odhalenie trasy Tour de Yorkshire 2018 tento utorok, kde potvrdil svoju prítomnosť na pretekoch v máji, ale verejne nekomentoval rozhodnutie UCI o jeho incidente so Saganom. V utorok Dimension Data pridala oficiálne stanovisku k prípadu, v ktorom oznámili, že v súvislosti s touto otázkou nebudú podnikať ďalšie právne kroky.