Nitra 23. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)

Rekonštrukcia ženskej väznice v Nitre na Chrenovej je jednou z priorít, ktoré si ministerstvo spravodlivosti stanovilo na budúci rok.

Pre TASR to uviedla ministerka Lucia Žitňanská (Most-Híd), ktorá si dnes bola preveriť situáciu priamo v ústave na výkon trestu odňatia slobody. „Sú zariadenia, ktoré sú po rekonštrukcii a dnes sú v dobrom stave a toto je príklad ústavu, kde jeden trakt už bol v takom stave, že musel byť zatvorený a vyžaduje si kompletnú rekonštrukciu.

Ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská (vpravo) pri návšteve Ústavu pre výkon trestu odňatia slobody Nitra - ChrenováMinisterka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská (vpravo) pri návšteve Ústavu pre výkon trestu odňatia slobody Nitra – Chrenová

To znamená, že ženy, ktoré v tomto trakte boli umiestnené, museli byť presťahované do iných objektov, kde tie podmienky možno nemajú až tak vyhovujúce,“ skonštatovala Žitňanská. Technický stav mnohých väzenských ústavov na Slovensku nie je podľa ministerky ideálny a preto sú v roku 2017 naplánované viaceré opravy a modernizácie väzníc.

„Rekonštruovať musíme a rekonštruujeme permanentne, aby sme udržiavali kapacity v takom stave, aby spĺňali patričné kritériá. Musíme primárne najskôr dokončiť to, čo máme rozrobené. Takže k tým top prioritám určite patrí dokončenie bratislavského ústavu, dokončenie rekonštrukcie v Dubnici nad Váhom a samozrejme priorita budúceho roku je aj oprava objektu, ktorý je momentálne v neužívateľnom stave tu v Nitre na Chrenovej,“ doplnila Žitňanská.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.