Moskva 26. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Emergency Situations Ministry Photo via AP)

Skupina potápačov objavila úlomky lietadla

Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie dnes informovalo, že časť úlomkov trupu lietadla ruského ministerstva obrany, ktoré sa v nedeľu krátko po štarte z letiska v meste Soči zrútilo do Čierneho mora, už potápači vytiahli z mora.

Na snímke z videozáznamu príslušníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) vyťahujú časť havarovaného lietadla Tu-154, ktoré sa zrútilo do Čierneho mora neďaleko Soči 26. decembra 2016Na snímke z videozáznamu príslušníci ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) vyťahujú časť havarovaného lietadla Tu-154, ktoré sa zrútilo do Čierneho mora neďaleko Soči 26. decembra 2016

Skupina potápačov ministerstva pre mimoriadne situácie objavila úlomky lietadla vo vzdialenosti asi 400 metrov od brehu v hĺbke 25 metrov.

Ministerstvo vo svojom vyhlásení spresnilo, že nájdený “nebol trup lietadla, ale jeho úlomky”.
“Na dne je veľa malých úlomkov, veľké tam prakticky nie sú,” uvádza sa vo vyhlásení, ktoré spresňuje, že potápači sa opakovane ponorili k morskému dnu, aby pokračovali v pátraní.

Posádka ruského lietadla sa mohla pripravovať na núdzové pristátie na vode

Posádka ruského lietadla, ktoré sa v nedeľu zrútilo do Čierneho mora, sa mohla pripravovať na núdzové pristátie na vode, ale nestihla tento manéver uskutočniť. Pre agentúru Interfax to dnes uviedol nemenovaný zdroj vo vyšetrovacej komisii.

“Posádka zrejme nemala dostatok času na núdzové pristátie na vode. Zdá sa, že mimoriadna situácia mala rýchly vývoj. Podľa všetkého piloti stihli cestujúcich varovať pred možnou haváriou,” dodal zdroj podľa agentúry Interfax.
Agentúra RIA Novosti napísala, že na niektorých už objavených telách obetí boli záchranné vesty. Ministerstvo obrany túto správu rozhodne poprelo.

Nateraz neboli zistené žiadne príznaky či fakty o tom, že na palube lietadla sa odohral teroristický útok

Ruská Federálna bezpečnostná služba dnes informovala, že hlavnými pracovnými verziami príčin pádu lietadla ministerstva obrany z 25. decembra je “prítomnosť cudzích predmetov v motore, zlá kvalita paliva, ktorá mohla viesť k strate výkonu a zlyhaniu motorov, chyba pilota a technická porucha lietadla.”

FSB súčasne oznámila, že nateraz neboli zistené žiadne príznaky či fakty o tom, že na palube lietadla sa odohral teroristický útok alebo diverzia.