Bratislava 16. júla 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Steven Governo)

Španielsky futbalový brankár Iker Casillas sa pripojí k trénerskému štábu portugalského mužstva FC Porto. Skúsený 38-ročný gólman sa stále zotavuje po májovom infarkte, ktorý ho nečakane postihol na tréningu “drakov”

Na snímke brankár Iker Casillas

Portugalský veľkoklub prostredníctvom svojich oficiálnych kanálov uviedol, že úlohou niekdajšieho európskeho (2008, 2012) aj svetového šampióna (2010) bude zabezpečiť lepšie prepojenie medzi jednotlivými zložkami mužstva – hráčmi, trénerom a funkcionármi.

Bývalý dlhoročný brankár Realu Madrid zatiaľ nechce ukončiť hráčsku kariéru, na bližšie nekonkretizované obdobie si však dáva prestávku od aktívneho zapojenia do súťažného diania. “Pokúsim sa urobiť všetko, čo bude v mojich silách, aby som pomohol mojim spoluhráčom. Na konci minulej sezóny, keď u mňa nastal tento zdravotný problém, som sa zhováral s trénerom (Sérgio Conceicao, pozn.) a povedal mi, že by chcel, aby som zostal najmä v blízkosti mladých hráčov, keďže v tíme by mohlo nastať mnoho zmien,” povedal Casillas podľa webu španielskeho denníka AS.

Casillas pôsobí v Porte od roku 2015. Predtým si dlhých šestnásť rokov obliekal dres A-mužstva Realu Madrid (1999-2015). V drese “Los Blancos” vyhral 19 rôznych trofejí vrátane piatich prvenstiev v španielskej La Lige a troch víťazstiev v Lige majstrov. S reprezentáciou Španielska sa stal majstrom sveta a dvakrát aj majstrom Európy.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj