Los Angeles 24. decembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/Vince Bucci/Invision/AP)

Zdravotný stav americkej herečky Carrie Fisherovej (60), predstaviteľky princeznej Leie z vesmírnej ságy Hviezdne vojny, je po masívnom infarkte, ktorý v piatok utrpela na palube lietadla, naďalej kritický, umelkyňa bojuje o život.

Na snímke je americká herečka Carrie FisherováNa snímke je americká herečka Carrie Fisherová

Americké médiá dnes s odvolaním sa na jej brata Todda informovali, že v jednej z losangeleských nemocníc je o prominentnú pacientku všestranne postarané.

Herečke sa srdce zastavilo pätnásť minút pred pristátím lietadla, informoval v noci nadnes portál TMZ. Na palube bol medzi pasažiermi aj zdravotník, ktorý jej poskytol prvú pomoc. Po pristátí lietadla v piatok o 21.00 hod nášho času ju začali oživovať záchranári, ktorí jej pulz nahmatali až po pätnástich minútach. Následne ju previezli do nemocnice.

Carrie Fisherová sa v súčasnosti venuje písaniu kníh a infarkt dostala počas letu z Londýna, kde končila turné, počas ktorého propagovala svoju knižnú novinku.

V Hviezdnych vojnách si zahrala po boku Harrisona Forda a Marka Hamilla. Minulý rok sa objavila aj v siedmej epizóde Hviezdne vojny: Sila sa prebúdza. Nedávno skončila natáčanie ôsmej epizódy, ktorá má byť v kinách uvedená budúci rok.

Dcéra niekdajšej hollywoodskej hviezdy strieborného plátna Debbie Reynoldsovej (84) a speváka Eddieho Fishera (1928-2010) si zahrala aj v ďalších známych filmoch ako napríklad Blues Brothers alebo Harry a Sally.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.